„Byl to nešťastný okamžik“ – popisuje český reprezentant zdrcující vlastní gól hvězdy Super Eagles

Týden skončil pro obhájce titulu Slavii zklamáním po přistání nejtěsnějším rozdílem v Liberci

Český reprezentační obránce Tomáš Holič odmítl vinit Petra Olinku z víkendové porážky Slavie Praha 1:0 se Slovanem Liberec.

Po ohromující výhře 4:1 nad LASK Linz – třetí trefil Olayinka – ve čtvrtek v Evropské konferenční lize se Slavia těšila z 20. ligové výhry v sezóně.

Český mistr Slavia Praha ale utrpěl v Liberci velký šok, když jejich hvězdná série osmi výher v neděli náhle skončila díky vlastnímu gólu Petera Olinky.

Olayinka ve 13. minutě prostřelil brankáře Ondřeje Koláře a zajistil tak Slovanu Liberec cenný náskok uvnitř Stadionu u Nisy.

A přestože museli do druhého poločasu nastupovat s deseti muži poté, co byl Lukasz Utitina vyloučen na konci prvního poločasu, domácí se dočkali vítězství, které zastínilo naděje hostů na titul.

Olayinka, jeden z nejvíce vzrušujících útočníků červenobílých, bude zklamán, když se ukáže jako padouch s ligovým titulem na řadě.

Obránce Slavie Hulich ale nigerijského internacionála zbavil všech prohřešků.

„Moc si nepamatuji (z gólu), byla tam pozice v zadním sloupku,“ řekl po zápase 28letý krajní obránce. Oficiální stránky klubu.

„Olie (Olayinka) to chtěl kopnout, tvrdě to trefil a kopl to do branky. Zabručel o tyči nebo břevnu. Nejsem si úplně jistý, jestli byl míč za čárou, ale bylo možné, že rozhodčí viděli Byl to nešťastný okamžik.“

Prohra vynesla Slavii na druhé místo v české lize, tři body za Viktorií Plzeň.

Holeš si ale byl jistý, že spíše než obviňování Olayinka hrál ve špatném výkonu a potažmo porážce Slavie důležitou roli špatný stav stadionu na Stadionu u Nisy.

„Utkání se hrálo na hrozné půdě, snad jsem ještě nehrál na horším hřišti,“ dodal Holesh.

READ  Česká republika vyhrála na penalty a získala zlato v ledním hokeji žen na zimním EYOF

„Ovlivnil to brzký gól, který jsme si dali sami. Pak po červené kartě domácí ustoupili a zuby nehty chránili vedení.“

„Nemohli jsme hrát to, na co jsme byli zvyklí. Snažili jsme se získávat pozice. Snažili jsme se tam prosadit. Bohužel jsme trefili tyč a břevno. Nechtěli jsme, ale prohráli jsme.“

Olayinka, který hraje primárně na křídlech, zaznamenal v dosavadním průběhu sezóny za pražskou Slavii osm branek a čtyři asistence ve 31 zápasech napříč všemi soutěžemi.

Šestadvacetiletý hráč byl členem týmu Super Eagles pro Africký pohár národů 2021 v Kamerunu.