Cameron Leslie získal další stříbro, aby se kvalifikoval na mistrovství světa FINA

Cameron Leslie ukazuje své štěstí ziskem zlaté medaile na mistrovství světa FINA v plavání v Portugalsku v roce 2022.  V nádherném střetnutí si připsal také tři stříbra.

Octavio Passos / Getty Images

Cameron Leslie ukazuje své štěstí ziskem zlaté medaile na mistrovství světa FINA v plavání v Portugalsku v roce 2022. V nádherném střetnutí si připsal také tři stříbra.

Cameron Leslie urval třetí stříbro v poslední den nezapomenutelného mistrovství světa v para plavání pro Northlander.

Leslie v sobotu (v neděli novozélandského času) skončila na S4 na 200 m volný způsob na portugalské Madeiře druhá a vytvořila nové rekordy v Oceánii a na Novém Zélandu.

Dříve překonal svůj novozélandský rekord na 100 metrů volný způsob o 0,15 sekundy ve štafetě na 4 x 100 metrů.

Leslie vyhrál zlato v S4 na 100 m v raných fázích týdenního mítinku na Madeiře.

Novozélandská hvězda Cameron Leslie na mistrovství světa FINA
*Novozélandská plavecká hvězda Lewis Clarebert byla zasažena Covidem, než se ucházel o mistry světa Come Games
* Clarebert, Fairweather, vedoucí novozélandského týmu Pasco Swimming Team pro Hry Commonwealthu 2022

Cameron Leslie na Madeiře.

Dvaatřicetiletý borec také získal stříbro dříve v týdnu ve finále S4m na 100 m plavání za 42,54 s, 0,6 s za vítězem Arnoštem Patráckem z České republiky.

Leslie překonala světový rekord ve čtvrtek (pátek novozélandského času) ve druhé disciplíně S4 na 50 metrů volný způsob za 36,7 sekundy v plaveckém areálu ve Funchalu,

Novinářům po závodě řekl, že se „držel závodního plánu a šlo to dobře“.

„Baví mě 50 m volný způsob, takže udělám maximum a nechám tam všechno.“

Ale Leslieho světový rekord se ukázal jako krátkodobý.

Izraelka Amy Omar Dadonová, která vyhrála první kolo za 38,56 sekund, překonala Leslieho značku a ve finále získala zlato za 36,25 sekund.

Medailisté Cameron Leslie (vlevo) z Nového Zélandu, Amy Omar Dadon z Izraele a Angel de Jesus Camacho Ramirez po finále S4 na 50 metrů.

Dadon, 21 let, paralympijský šampion na 50 a 100 m v Tokiu, řekl, že je hrdý, „že se konečně podařilo vytvořit můj první světový rekord.“ [in the 50m].

READ  Dohoda je blízko dokončení plánu expanze ECL

„Nyní patří všechny světové rekordy ve volném stylu mně.

„Byl to opravdu těžký závod, připravil jsem se na něj a mám pocit, že to jelo opravdu těžké tempo.“

Dadon také vyhrál zlatou medaili S4 150 na Madeiře.

Mezitím Novozélanďan Nikita Howarth – zlatý medailista z paralympijských her 2016 v Riu a trojnásobný mistr světa – získal stříbro na 100 m znak.

S časem 1 minuta 33,45 sekundy obsadila druhé místo za Kanaďankou Tess Rotliffovou.