Carapaz porazil Pogacara, amerického jezdce McNultyho, aby vyhrál silniční závod

Když se závod blíží sportovcům mimo Tokio, fanoušci se mohli shromáždit mimo nouzový stav města. Lidé tlačili mosty a mlátili do bubnů po silnici v krajině a na svazích hory Fudži. Téměř 8 000 fanoušků se shromáždilo na dálnici v prvním závodním pruhu přes trať a do cíle na stejném místě jsou ještě dvě hodiny, uvádí komentátor NBC Steve Borino..

Počáteční rozchody jsou obvykle nepostřehnutelné v silničních závodech této délky, pokud není zapojen žádný z kandidátů, ale v době, kdy závod dosáhl prvního stoupání dne, skupina osmi lidí otevřela mezeru více než 20 minut a více než šest mil. Nejslavnější jméno bylo Slovensko Guraj Sagan, jehož mladší bratr Peter vyhrál tři mistrovství světa a sedmkrát držel bodovou klasifikaci Tour de France. Peter Sagan vynechal olympiádu kvůli komplikacím z havárie na letošní Tour.

Vedoucí skupina se zmenšila na pět jezdců, než vystoupala na nejvyšší bod závodu, asi 85 mil do závodu. V tomto stoupání se peloton konečně začal vážně snažit o získání náskoku ve skupině a udával tempo pro sražení úspěšných jezdců, jako je obhájce titulu. Greg Van Avermaet mistr světa 2018 Alejandro Valverde. Skupina odvážných jezdců, jen něco málo přes polovinu ze 130 mužů, kteří závod zahájili, zvládla nájezd 5:13 za lídry.

Čtyři jezdci – Sagan, Česká republika Michael Cockerley, Řecko Polychronis Tzortzakis a Venezuela Orlois Olular – Zůstala napřed až do závodu na 110 mil, než byla chycena tím, co zbylo z ubývajícího pelotonu.

Další bylo obávané stoupání Mikuni Pass, kde se Pogakar a McNulty Woods pokusili stáhnout. Naši profesionální týmoví kolegové McNulty a Pogacar se střídali v řízení trojice, ale nedokázali si udržet výhodu, která se vymanila za méně než 20 sekund. Útočník položil krátkou vzdálenost mezi sebe a Van Aert, ale Belgičan skočil zpět do vedoucí skupiny, která skončila s téměř tuctem jezdců na horském průsmyku.

READ  Egyptská rada pro starožitnosti vstupuje do třídy královny Kleopatry na Netflixu – uzávěrka

Woods, bojující o titul krále hor na Tour de France, vyrazil na rychlý sjezd ze strmého stoupání, ale rychle se do něj vrhl. Několik jezdců se také pokusilo uniknout před pátým a posledním stoupáním dne a McNulty měl opět nejúspěšnější z těchto přestávek. Američanovým společníkem v té přestávce byl Caparaz, který skončil třetí na letošní Tour de France, a jeho vítězství na Giro d’Italia 2019 bylo uvedeno v dokumentu Netflix „Nejméně očekávaný den“.

Německý cyklista Simon Jishek Nestartoval závod a poté odstoupil Pozitivní test na COVID-19.