Carolina Hurricanes Seattle Kraken Martin Nikas

O akci se v neděli večer v PNC Areně postarali Carolina Hurricanes výhrou nad Seattle Kraken 3-2 při první návštěvě expanzní franšízy Rally.

Kraken v zápase vedl 1:0 a 2:1, ale gól Teuva Teravainena z druhé půle a vítěze třetího poločasu Martina Nečase, který byl nedávno pokousán, pomohl připravit půdu pro vítězství domácího týmu.

Nino Niederretter vstřelil další gól za Hurricanes, zatímco Alex Weinberg a Kaley Yarncrok dali gól za Seattle. Ante Ranta prošel Kansem velmi dobře a zastavil 28 z jeho 30 střel, zatímco Philipp Grobauer prohrál na druhém konci ledu.

V první třetině se nic nestalo, Kraken si udržel vedení ve střelách, zatímco Canes dominoval ve skórovacích příležitostech. Oba brankáři předvedli několik skvělých zákroků a ani jeden tým nevytvářel velké nebezpečí.

To se ale změnilo ve druhém poločase, kdy do sítě začaly padat branky. První přišel o silné hře v Seattlu, umístění nejlepšího 29bodového vedení ligy před nejlepším hráčem ligy. Seattle si vytvořil příležitost k odskoku a Wennberg jednou prostřelil Raantu.

Carolina odpověděla stejnou přesilovou hrou, i když výhoda trpělivého muže se v posledních vteřinách vyplatila. Seth Jarvis vyslal silnou střelu, která měla velký odskok od Grubauera a Jesperi Kotkaniemi byl u toho, aby posunul malou přihrávku Niederreiterovi ke skórování.

Ale nerozhodný výsledek nevydržel, Seattle skóroval ve druhém poločase a ošklivá obranná série s Canes už po 1:06, kdy se Jarnkrok dostal za obranu a překonal Raantu.

Canes to dokázal zapojit o vteřinu později, zpátky v přesilové hře. Sebastian Aho vybojoval remízu v útočném prostoru a Tervainen byl u toho, aby ve svém 500. zápase v National Hockey League vstřelil domácí gól.

Ihned po pokutovém kopu v polovině třetího poločasu postoupili Hurricanes, když Nikas smetl opici ze zad a skóroval. Branka, kterou Nikas vykopl z dalšího těžkého odrazu, byla pro českého křídelníka první brankou po 19 zápasech.

READ  Investice vyžadují stabilitu a předvídatelnost finančního rámce - Diplomatická Bukurešť

Canes si poté výhru udrželi, unikli pozdnímu vzestupu ze Seattlu na prázdnou branku, aby utěšili Krakena a prodloužili svou domácí bodovou sérii na 11 zápasů.

Carolina teď bude mít pár dní volna, protože Canes se do akce vrátí až ve čtvrtek večer proti Coloradu.