Centr Syrakus Jesse Edwards září, když Nizozemsko prohrálo s Českou republikou na mistrovství Evropy v basketbalu

Syracuse, New York – Obránce Syrakus Jesse Edwards předvedl v pondělí na mistrovství Evropy v basketbalu svůj nejlepší výkon v pěti zápasech za Nizozemsko.

Edwards, nizozemský reprezentant, nastřílel 12 bodů a ukořistil devět doskoků, ale to nestačilo na to, aby v Praze neprohrál s Českou republikou 88:80.

Edwards, 6 stop-11 v Syrakusách, měl perfektní střelecký den, zapojil všechny čtyři střely z pole a šel 4 na 4 na čáře trestného hodu. Kromě svých 12 bodů a devíti desek měl Edwards také jednu ušetřenou střelu a jednu přihrávku.

Dvaadvacetiletý rozehrávač Syracuse se utkal s Janem Veselým, 32letým bývalým českým basketbalistou.

Edwardsova hra je dobrým znamením poté, co vynechal posledních devět zápasů sezóny 2021-22 se zraněním zápěstí. Během prvních 24 zápasů v Syracuse zaznamenal průměrně 12,0 bodů a 6,5 ​​doskoků. Byl také na cestě k vedení ACC ve střelách z pole (0,695) a byl druhý v blokování střel.

Nizozemsko v prvním poločase zaostávalo o 23 bodů, ale ve druhém se vzpamatovalo. Edwards, který dříve na turnaji hrál jen zřídka, nastoupil do druhého poločasu poté, co v prvním poločase získal osm bodů. Nizozemci remizovali v rozmezí čtyř bodů, do konce čtvrté čtvrtiny zbývalo pět minut.

Pár trestných hodů od Edwardse snížil náskok na 81:78, zbývalo 38 sekund. Nizozemci ale nedokázali comeback dokončit.

Prohra vyřadila nizozemský rekord 0:3 ve skupině D. Na EuroBasketu 2022 se Edwards také připojil k nizozemskému národnímu týmu na dva zápasy evropské kvalifikace FIBA ​​před EuroBasketem 2022. Nizozemsko se v úterý utká s Polskem.

Spojte se s Mikem Watersem kdykoli: E-mailem | Cvrlikání

Více oranžový basketbal

Demetris Nichols opustil post postgraduálního asistenta SU a stal se asistentem trenéra v Toronto Raptors G-League

Hakim Warrick, který si nebyl jist svou trenérskou kariérou, se těšil na druhý rok v G-League Ignite

READ  Fotbal: Mansour potřebuje rychlou reakci v horkém křesle po skutečném Čechovi z Trochy

Dokáže Jim Boheim získat zpět svá vítězství? Vrátila NCAA zrušená vítězství? (Mikova poštovní schránka)