Česká dvojka nasazená do finále ženské čtyřhry ve Wimbledonu – South London News

Charlie Stung u okresního soudu ve Wimbledonu

semifinále dvouhry žen; Barbara Krejsikova / Katarina Sinyakova porazily Lyudmila Kichenuk / Jelena Ostapenko 6-2, 6-2.

České duo Barbara Krejšíková, Katharina Siniaková se v neděli kvalifikovalo do finále ženské čtyřhry ve Wimbledonu poté, co ovládly semifinálový zápas proti Ljudmile Kichinok a Jeleně Ostapenkové.

Druhý nasazený vyhrál 6-2 6-2 za méně než hodinu a půl na parném centrálním kurtu.

Krejčíková a Siniaková v úvodní sadě třikrát brejkly své soupeřky, Ostapenková se v počátečních fázích obzvlášť trápila – dlouhé rány a v jedné fázi minula menší smeč natolik, že se odrazila od její strany sítě.

Naproti tomu Češky a Sinyakova zvláště byly v jejich zápase.

Kichenok nastoupil do zápasu jako nejlepší hráč na hřišti. Zatímco vypadala, jako by se na ni vrhli Češi, cokoli na ni hodili v jejích prvních dvou hrách, se vrátilo – a ona byla zodpovědná za svou výhru 2:0 v raných fázích.

Následujících šest zápasů by ale dvojice prohrála s vyrovnanými Krejíková a Siniaková.

Hlavní uklidňující přestávka přišla v sedmé směně – Siniaková před nástupem do hry vygenerovala několik vynikajících návratů podání – a výhodu 5:2 – s trochou tvrdé práce na základní čáře.

Ostapenková se vzpamatovala a udržela si svůj první zápas ve druhém setu, ale byla to Kichenuk, kdo byl zlomen jako první, čímž Češky vedly 2:1.

Čtvrtý nasazený hráč se nevzdal a výhra Kishinoka a poté Ostapenkové jim poskytla přestávku remízou 2:2.

Když ji ale v dalším zápase opět opustilo podání Ostapenkové – a Křičiková držela 4:2, zdálo se, že konec je blízko.

Kichenok se pak zlomil, aby zvýšil skóre na 2:5 s dvojitým brejkem pro Češky a bylo jen na hráčce Siniakové, aby si zajistila postup do finále.

READ  Bohatá Česká republika (20. dubna 2023)

Důležitý první bod vybojovala Křižiková, která v tichosti poslala míček nad hlavu – než vynikající vítězka ze Snyakové dala svůj double těsně do finále.

Eso dokázalo sesbírat ze zápasu tři body a Krejíkovy tým bral vítězství, které se nakonec Češkám vedlo velmi snadno.

Nahoře: Akce okresního soudu dnes odpoledne (Foto: Charlie Stung)