Česká mladá žena Frohvitová vyřadila Podoroskovou a ve finále se střetla s třetí nasazenou Linnet

Česká mladice Linda Frohvitová se kvalifikovala do prvního finále na okruhu WTA ve své kariéře, když se opožděně vrátila, když v sobotu na Chennai Open porazila semifinalistku French Open Nadiu Podroskovou.

V napínavém zápase, který přinesl před přeplněným kurtem jeden z nejlepších tenisových turnajů týdne, se 17letý hráč dostal do finále 2-4 a porazil Podrowskou 5-7, 6-2, 6,4 za 2 hodiny. 53 minut.

Fruhvirtová, od které se očekává, že se příští týden poprvé dostane na seznam 100 nejlepších hráčů světa, ve svém rozhovoru na kurtu řekla, že to byla nejlepší atmosféra, ve které kdy hrála.

V nedělním finále se střetne s třetí nasazenou Magdou Linetteovou, bývalou hráčkou z 35 nejlepších na světě, v nedělním finále, kdy se tyčka dostala, když její soupeřka Katie Swanová musela odstoupit, zatímco v prvním setu prohrávala 3:0. Nemoc z horka byla důvodem, proč se Britové museli stáhnout. Před pár hodinami jsem natočil noční thriller, čtvrtfinále končilo těsně před třetí hodinou ráno.

Dvojnásobná šampionka na okruhu WTA Linette se zúčastní svého prvního letošního finále na okruhu WTA Tour, zatímco Fruhvirtová usiluje o zisk svého prvního titulu na okruhu WTA.

Toto duo se již jednou setkalo s třicetiletou Lynette, která vyhrála loňské osmifinále v Clevelandu ve dvou těsných setech. Linette je aktuálně na 67. místě, zatímco Fruhvirtova je v současnosti nejvyšší kariérou se 130.

Mezitím porazila nejlepší nasazenou Gabrielu Dabrowski/Luisa Stefani Bengtarn Bleibich/Moyoka Uchikima 6-3, 6-3 za 61 minut. Stephanie startovala na svém prvním turnaji od US Open 2021 kvůli zranění a v nedělním finále se utká s Annou Plinkovou/Natellou Dzalamidzeovou.

READ  Danilo nastražil Rangers 'balonovou' past na nemotornou hvězdu Sparty, zatímco českému vědátorovi po chybě Ibrox zešedily vlasy

Výsledky semifinále tenisového turnaje Chennai Open (17. září 2022)

• Linda Frohvitová porazila Nadju Podroskou 5-7, 6-2, 6-4
  • (3) Magda Linnett porazila Katie Swan 3:0 (odstoupila).

Dvakrát semifinálové výsledky Chennai Open (17. září 2022)

• Gabriella Dabrowski/Luisa Stefani porazily Bengtarn Blebosch/Moyoka Uchikima 6-3, 6-3