Česká republika ve čtvrtfinále mistrovství světa juniorů porazila USA 4:2

Edmonton, Alberta (AP) – Peter Hauser a Matthias Sabovalev skórovali v čase 3:11 ve druhém poločase, když Česká republika ve středu večer ve čtvrtfinále juniorského světového hokeje porazila Spojené státy 4:2.

Obhájci titulu, Spojené státy, se stáhly po prohře 4:0 a nikdy nezůstaly pozadu ve hře s červánky.

„Tyto zápasy jsou těžké a my jsme se dnes snažili dostat do naší hry,“ řekl trenér USA Nate Lyman. „Prvních 10 minut bylo dobrých, ale měli jsme problémy se zvládnutím kotouče. Za český národní tým jsme hráli dobře, hráli tvrdě a zastavovali spoustu střel, musíte jim smeknout klobouk.“

Tomáš Sučanek zachránil 28 míčů, aby pomohl Česku připravit se v sobotu večer na semifinále proti Kanadě. Dříve Kanada porazila Švýcarsko 6:3, Švédsko porazilo Lotyšsko 2:1 a Finsko porazilo Německo 5:2.

Hauserová poslala Češku do vedení v 7:34 minutě střelou zápěstím do horního rohu, po ní Sabovalevová v 10:45 od odraženého míče.

Se Spojenými státy v pětiminutové přesilové hře pro průkopníka Knee Stanislava Svozela, Carter Mazur stáhl Američany do branky 8:29 zleva. Jerry Kulic dal gól do prázdné branky, když zbývalo 1:32.

Logan Cooley otevřel skóre pro Američany v 7:57 na začátku. Jan Misk v této třetině remizoval s 2:05.

Kidan Mbiriko zachránil 20 zásahů ze Spojených států.

Kanada vyhrála poté, co smetla svůj úvodní set, když dvakrát skóroval Logan Stankoven a přidal asistenci. Tyson Foerster zaznamenal jeden gól a dvě asistence, Jack Thompson, Nathan Gocher a Will Coyle se také trefili a Dylan Garand zaznamenal 23 zákroků.

Dva góly vstřelil Attilio Biasca a gól Švýcarska přidal Simon Knack.

Emil Andre zlomil nerozhodný stav pro Švédsko v polovině třetího zápasu.

Isaac Rosen otevřel skóre Švédska v zápase o síle v první třetině. Gustavs Ozulins vyrovnal pozdě o druhé místo. Jesper Wallstedt zachránil Švédsku 12 míčů.

READ  Bývalý obránce Flying Eagles Ogbo přestupuje do českého klubu Slavia Praha

Robbie Garventi vstřelil za Finsko dva góly a na dva asistoval. Kasper Symontival a Joel Mata zaznamenali každý gól a asistenci a Finsko skórovalo čtyřikrát v přesilové hře.

Gól dal i Ronny Hirvonen a 19krát zachraňoval Levi Merilinen. Bennett Rosme vstřelil dva silné góly Německa.

Copyright © Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován.