Český Stosek a švýcarská taška Luthi vyhrávají hlavní ceny v závodě Hero Dubai Hatta Elite na 60 km

Světová jednička v maratonu UCI Ariane Luthyová porazila švýcarskou krajanku a mistryni světa Ramonu Forchini a vyhrála páteční závod žen Hero Dubai Hatta Elite na 60 km, zatímco Čech Martin Stosek vyhrál elitní titul mužů na 60 km.

S podporou Dubai Sports Council se Dubai Hatta Championship, který přilákal více než 700 účastníků z více než 40 zemí, konal v Hatta MTB Trail Centre, což účastníkům poskytlo příležitost soutěžit na exkluzivním místě se dvěma tratěmi na závěr. závod. Jejich cesta vede přes písečné duny a kamenité cesty.

6kilometrová „dlouhá“ trať pro UCI Marathon Race poskytuje převýšení 1600 kilometrů, kratší 18kilometrový závod (tři smyčky 6kilometrového okruhu) poskytuje převýšení 270 kilometrů.

Stošek, lídr světového žebříčku UCI v maratonu a bronzový medailista z loňského mistrovství světa v maratonu, obsadil první místo v závodě mužů, když získal 2; 03.07. Třetí skončil Estonec Peter Bruce s časem 23 sekund, třetí byl Němec Andreas Seewald s časem 2:06:38.

V závodě žen skončila Luthiová o 59 sekund před Forchiniovou s časem 2:40:47, třetí skončila Litevka Katazina Sosnawasová s časem 2:46:12.

Dubai Hatta je součástí Champions Series a jediného závodu horských kol UCI na Arabském poloostrově a druhý ročník závodu upevnil rostoucí pozici Dubaje jako dějiště mezinárodní cyklistiky.

Závod, který byl nazván „Magic of the Desert“, podporuje strategické plány dubajské vlády na rozvoj Hatty a zvýšení její atraktivity jako světové turistické a sportovní destinace.

READ  Kdo bude hrát Euro, Skotsko a Wales na Euro 2020? Posledních 16 zápasů, zápasů a rozpis | fotbalové novinky