Chelsea-Tottenham 3: 2, návrat Čecha na bránu Chelsea začal jako špatný sen. Legenda nakonec oslavila vítězství

Návrat velkého Petera echecha do Chelsea Gate začal velmi bohužel, ale nakonec zvítězil. Český brankář vstoupil do Blues v 10. kole Premier League 2 v londýnském derby s celkem Tottenham Hotspur U-23, a přestože v prvních 17 minutách dvakrát inkasoval, jeho tým nakonec oslavil vítězství 3: 2 a přesunul se do čela tabulky.

Fotbalový klub Chelsea, Cvrlikání

Plzenský občan stál v oficiálním zápase mezi póly 565 dní po skončení své kariéry, ale návrat pro něj začal katastrofou. Minul první dotyk míče a po rohovém kopu ho ve třetí minutě překonal Gabriel Okidina. O několik minut později využil 16-letý Dane Scarlett váhání Čecha, aby se rozběhl ke středu a zvedl hlavu 2: 0 pro hosty.

Po přestávce byl domácí duel rozrušený. Nejprve Miles snížil Burta Harrisa z pokutového kopu a po několika desítkách sekund dorovnal Marcel Lewis. Nakonec svou roli nakonec dokončil svým druhým bláznem v zápase Peart-Harris.

V nervózním zakončení viděl Alfie Devine poprvé červenou kartu. Krátce nato předčasně do sprchy zamířil ostřílený záložník Daniel Drinkwater.

V polovině října byla Česká republika zařazena do soupisky A-týmu Chelsea a byla připravena nastoupit do soutěžního zápasu v Premier League v případě nouze, která by mohla nastat v důsledku infekce týmu koronaviry. Možná by však nečekal tak brzký návrat ke své kariéře.

Sportovní a technický poradce Chelsea nehrál od konce své kariéry v květnu 2019 soutěžní hru. Udržel si však svoji kondici, zejména se oddával své velké vášni, kterou je hokej. Jako brankář vyhrál Guilford Phoenix několik zápasů.

Český hráč trénuje s prvním týmem Chelsea pravidelně, protože tým začal uvažovat o jeho zařazení na soupisku. Pracoval hlavně během mezinárodních přestávek, kdy pravidelní brankáři měli herecké povinnosti.

READ  Rakousko a Německo se připravují na halové finále Eurohokeje mužů: Evropská hokejová federace

Chelsea tedy stále tvrdí, že Češi se objevují na seznamu spíše jako nouzové řešení, ale kdo ví, jestli jeho start Premier Legue 2 neznamená jeho ostrý start v Premier League.