Coco Gauffová překonala ve finále WTA 17 dvojchyb a manko, aby porazila Marketu Vondroušovou

CancúnCoco Jouf Překonal 17 dvojchyb a vrátil se poté, co byl jeden zápas od vyřazení v turnaji finále WTA V pátek nakonec porazila wimbledonskou šampionku Markétu Vondroušovou 5-7, 7-6(4), 6-3 ve vzájemném souboji o postup do semifinále.

„Psychická odolnost je ta největší věc, která mě těší,“ řekl Goff. „Byl to těžký zápas. Není to jednoduchá hráčka. Nejsou to jednoduché podmínky. A zůstal jsem tam, každý bod, jen jsem bojoval.“

Gauffová, 19letá hráčka z Floridy, která v září vyhrála titul na US Open, prohrála čtyři zápasy v řadě a 16 ze svých 21 bodů, z vedení prvního setu prohrála a v dalším prohrávala 1:0.

Na začátku druhého setu došlo k 25minutovému zpoždění deště. Možná to Goffovi pomohlo přeskupit se.

Vondroušová se však dokázala protáhnout a ve druhém setu vyhrát 6:5. Jove se tam zlomil, aby zůstal.

Poté, co Gauff krátce prohrávala i ve třetím setu, vzala pět z posledních šesti her zápasu, aby se zlepšila na 2:1 v sezóně končící osmičky turnaje Top Eight Women’s Tennis Championship.

Vondroušová šla 0:3 a nepostoupila.

Naděje třetího nasazeného Gauffa, že se poprvé dostane do semifinále turnaje, závisí na výsledku posledního pátečního zápasu: Iga Swiatek (2-0)Kdo si již zajistil postup do čtvrtfinále proti Ons Jabeur (1-1).

„Každý zápas chcete vyhrát, ale věděl jsem, že potřebuji získat (alespoň) set – a doufejme, že vyhrát – abych měl šanci postoupit, takže jsem opravdu šťastný, že jsem tam mohl vydržet. a udělám vše pro to, abych se přes to dostal,“ řekl Gauff.

Dříve v pátek se nejlepší nasazená Aryna Sabalenka dostala do semifinále podruhé za sebou, když porazila Elenu Rybakinu 6-2, 3-6, 6-3 v zápase, který byl předchozí noc opakovaně přerušován deštěm.

READ  Nekontrolovaný Nepál přepsal knihy kriketových rekordů v nesouladu Asijských her

Hra byla ve čtvrtek večer přerušena a Rybakina se chystala vynutit si třetí set podáním druhého setu za stavu 5-3. Když pokračovali, udělal jsem právě to. Sabalenková ale prošla rozhodujícím bodem – i když v závěrečné hře nebyla bez nervů: potřebovala zachránit pět brejkbolů, pak potřebovala čtyři mečboly, aby zápas uzavřela.

Sabalenka, který se dopustil 15 dvojchyb, řekl: „Okolnosti jsou opravdu těžké a jsem velmi šťastný, že jsem dokázal dosáhnout tohoto vítězství bez ohledu na to, co se stalo.“

Toto bylo a Odveta finále Australian Open V lednu ji vyhrála i Sabalenka.

Sabalenka vyhrála 2-1 ve čtvrtfinálovém zápase a kvalifikovala se na druhé místo ve své skupině. Jessica Pegulaová, která ve čtvrtek porazila Marii Sakkariovou a vyhrála 3:0, skončila na prvním místě své skupiny.

Rybakina byl v pátek vyřazen kontumací.

Během čtvrtečního provozu stop-start došlo k šesti zpožděním deště.

„Je tam spousta vzestupů a pádů,“ řekla Rybakina, která vyhrála Wimbledon v roce 2022.