Čtvrté místo na mistrovství světa juniorů Namibie

Juniorskému týmu Namibie jen těsně unikla historicky první medaile z mistrovství světa v krasobruslení poté, co v neděli prohrála s Českem 4:2 v zápase o bronz.

Namibie se kvalifikovala do semifinále tím, že porazila Itálii 3:2 po prodloužení, ale po páteční prohře 5:4 se Spojenými státy jí uniklo postup do finále.

Kenan Simpson poslal Namibii proti Česku po rychlém zákroku do vedení, ale jejich vedení nemělo dlouhého trvání, protože Češka po dvou minutách vyrovnala.

Ale Namibie se vrátila do vedení krátce před přestávkou poté, co Henning Schultz zakončil skvělý útok Thea Burstlaba.

V akčním druhém poločase český tým brzy remizoval a poté se po šesti minutách dostal poprvé do vedení.

Namibie neustále vyvíjela tlak a měla tolik skvělých šancí na vstřelení branky, že se jim jen nedařilo překročit čáru.

Ke konci času si Namibie zatáhla svého brankáře o útočníka navíc a vytvořila si další dvě dobré šance, do branky se ale nedostala a po šesti vteřinách Češi zvítězili 4:2 bez branky. K zisku bronzové medaile.

Trenér Namibie Brian Sobel řekl, že je potěšen pokrokem, kterého dosáhli.

„Celkově jsme spokojeni s prací, kterou jsme zde minulý týden odvedli. Odehráli jsme vynikající zápasy proti USA, České republice, Francii a Itálii a ukázali jsme, že se umíme spojit s jakoukoli tamní zemí. Schopnost dohrávat zápasy a musíme se naučit lépe zvládat velké okamžiky.“

Přesto se tento tým zapsal do historie tím, že se jako první africká země dostal do semifinále a zahrál si o medaili na mistrovství světa. Věci jako tato jsou kouzla a jen zvýší zájem o náš sport v Namibii a naši hráči budou ještě hladovější, aby se vrátili a udělali další krok v našem rozvoji. Jednoduše řečeno, jsem na tyto lidi hrdý.“

READ  Novak Djokovič vyhrál French Open a dosáhl rekordních 23 mužských grandslamových titulů

Kapitán týmu Valeric Hilbert řekl: „Právě jsem přijel na mistrovství světa