Czech Hockey Twenty utrpěl porážku 0: 7 s Američany na mistrovství světa

Česká hokejová dvacetka i přes remízu do 26. minuty prohrála se Spojenými státy na mistrovství světa v Edmontonu 0: 7. Abyste postoupili do čtvrtfinále, musíte v konečném vystoupení proti Rakousku získat alespoň jeden bod.

Junioři nenavázali na pondělní výhru 2: 0 nad Ruskem, místo toho si pamatovali počáteční zásah Švédska 1: 7.

Trevor Zigras zářil pěti body, dvěma góly a třemi asistencemi a Spencer Knight si udržel čisté konto.

Američané využili první velké šance ve čtvrté minutě. Berard debutoval proti Paříži, ale nebyl zastřelen. V probíhající práci kapitán York zakončil bariéru před českým brankovištěm střelou do horní tyče. Mělníkova volba byla bráněna také během Rushkova vyhoštění, stejně jako Američané bez problémů vzdorovali, zatímco Johnson zůstal na lavičce.

Ve 12. minutě Caufield trefil levou tyč. Největší šanci měli Češi na konci úvodní části, když to nestačilo na nasměrování Racicova zpětného přihrávky do brány Tepli.

Na začátku druhé části zakryl brankář Knight konec Vituši pěstí. Američané odpověděli energicky a Bachek zakryl Baldiho skrytou kulku pastí. Poté pohrozil Mužík, ale v 26. minutě se mu podařilo otevřít skóre soupeři. Berardova střela padla za Paříka a disk se stále pokoušel vzdalit od klikorkovského brankoviště, ale Brink ho šťouchl kolem pravé tyče. Novakovi se podařilo odpovědět, ale Knight to tlumil.

V zápase čtyři na čtyři dostal Torkut nejprve šanci pro Američany a v 34. minutě se zvýšil Zigras, který po vynikající nahrávce Throna skončil z pravého kruhu do prázdné brány. Za dvě a půl minuty našel Beniers v brankovišti Brinku, který snadno vsadil svůj druhý gól v zápase i na turnaji. Než se zastaví, může se zahřát.

V 47. minutě zasáhl Zaghras do pravého kruhu a vstřelil svůj pátý gól v turnaji. Během trestu Jiříček Kaliayev skóroval z levého kruhu a Američané využili další dvě mocenské hry.

READ  Berbr Královec udělal suchou toaletu. Poté Sparta vyhrála pohár a postoupila do Evropy

Zatímco Koffer zůstal na lavičce, Paris se postavila mezi Caufieldský beton. A přesně za minutu skóroval na české lavičce skvělým trikem zakončeným hokejkou mezi Boldyho nohama. Malik stál v síti a do konce zápasu neinkasoval. S pomocí Zegrasovy střely v 54. minutě mu pomohla hůl.

Mistrovství světa v ledním hokeji do 20 let v Edmontonu:

Skupina B:

ČR – USA 0: 7 (0: 0, 0: 3, 0: 4)

Cíle a rekordy: 26. Brink (Berard), 34. Zigras (Thron), 36. Brink (Benners, Johnson), 47. Zigras (Faber, York), 49. Kalliev (York, Zigras), 51. Cofield (Zgras, York), 51. Boldi (Zegras, Caufield). Rozhodčí: Campbell, Sandluck-Manila, Aucoin (všichni byli …). Vyloučení: 7: 2, plus Svozil (Česká republika) 10 minut. Použití: 0: 3. Žádní diváci.

Česká republika: Pařík (52. Malík) – Krutil, Kučeřík, Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíek-Teplý, Myšák, Lang-M. Beránek, D. Vitouch, Mužík-P. Novák, Gut, A. Raška – Rychlovský, A. Ngman, Koffer-F. Becquerel. Trenér: Karel Mělník.

Spojené státy americké: Knight-Sanderson, Hilson, Faber, York, R. Johnson, Thron, Lacombe-Kalliev, Torkut, Zigras-Cofield, Pennyers, Boldy-Brink, Farinacci, Berard-Moynihan, Slagert, Bresson-Colaniello. Trenér: Nate Lehman.