Czech Open Darts: Luke Humphreys porazil Roba Kroese a získal druhý evropský titul v sezóně | šipky novinky

Czech Open Darts: Luke Humphreys porazil Roba Kroese a získal druhý evropský titul v sezóně |  šipky novinky

Luke Humphreys na cestě do finále v Praze porazil Michaela van Gerwina a Dimitriho van den Berga; Humphreys vyhrál svůj druhý titul na European Tour během několika měsíců poté, co vyhrál německou Grand Prix of Arrows v dubnu

Poslední aktualizace: 22.05.2015 23:09

Luke Humphreys vyhrál svůj druhý titul na European Tour v sezóně

Luke Humphreys vyhrál v neděli v Praze svůj druhý titul na European Tour za měsíc, když ve finále Darts Open v České republice porazil Roba Kroese 8:5.

Humphreys upevnil svou pověst jednoho z nejžhavějších potenciálních hráčů tohoto sportu působivými vítězstvími nad Michaelem van Gerwenem a Dimitri van den Bergem na cestě do finále.

Humphreys, vítěz Velké ceny Německa za šípy v dubnu, měl ve finále průměr 100,34 a získal své třetí vítězství v PDC v roce 2022.

Humphries dominoval brzy ve finále, když vedl 4-1, než Kroos zadržel 145 bodů, aby získal oporu v soutěži.

V 10. etapě došlo ke křížovému swoopu na čtyři ztracená dua od Humphreyse, která prolomila rozestavení a vyrovnala na 5-5.

Humphreys zvedá Czech Open Darts Cup

Při posledním klíčovém double-topu však Humphreys vyrazil přímo zpět, než odkutálel poslední nohu ve 26 šípech a odnesl si domů cenu pro vítěze 25 000 liber.

„Vyhrát jedno evropské kolo bylo skvělé, ale vyhrát dvě je neuvěřitelné – jsem tak šťastný,“ řekl Humphreys.

„Myslím, že finále bylo to nejlepší, co jsem za celý víkend hrál. S Robem jsme dobří přátelé a on na mě hodně tlačil.“

Živé šipky Premier League

19. května 2022, 19:00

pokračuj ve svém životě

„Když se dostanete do finále, je to těžké, protože jste po dlouhém dni unavení, a když je mimo, vyčerpávalo mě to. Ale myslím, že poslední dva zápasy ukazují hodně o mé hře a svědčí o tom, kdo jsem teď.“

„Musím začít věřit, že jsem jeden z nejlepších hráčů na světě. Dostávám tu důvěru ve svou hru, mám pocit, že teď dělám další krok.“

Mezitím Kroos zažil nevítaný známý pocit, když utrpěl šestou porážku ve finále evropského kola šestky.

Rob Kroes skončil v Praze na druhém místě

„Díky Lukovi byl fantastický,“ řekla Kroesová, která na začátku dne porazila Rosse Smithe a Vincenta van der Voorta.

„Snažil jsem se zachytit svůj hod, to byla moje Achillova pata.“

V neděli turnaj vyvrcholil posledními 16 zápasy odpoledne, před večerní částí se konalo čtvrtfinále, semifinále a finále.

Český nejlepší nasazený Adam Gaullas povzbudil domácí publikum dramatickým vítězstvím 6:5 nad Ryanem Searlem v osmifinále, než jeho sen o Van der Fortovi skončil ve čtvrtfinále.