De Grasse se po vzrušujících olympijských hrách snaží vrátit sezónu na Bislett Games

Měsíc do mistrovství světa IAAF by někteří řekli, že je čas bránit bronzového medailistu Andreho de Grasse, který se na trati vyjádřil.

Kanadští fanoušci touží po sprinterovi, aby znovu získal svou olympijskou formu z loňského 1. srpna v Tokiu, což mu vedlo k tomu, že získal svou druhou bronzovou medaili v řadě na 100 m za 9,89 sekundy jako osobní rekord. De Grasse ve svých posledních čtyřech závodech, které se vrátily do finále Diamantové ligy 9. září v Curychu, nezaběhl méně než 10 sekund a skončil druhý za 9,89.

„Výšky Tokia ještě nebyly zachovány,“ řekl komentátor/analytik Diamantové ligy Chris Dennis tento týden před odjezdem do Francie pracovat na sobotním Paris Meet. „Měl by startovat pod 10 výkonů, možná startovat v prvních dvou z těch závodů.

„Jinak má pocit, že odešel příliš pozdě na to, aby čelil nějaké formě na světových turnajích [in Eugene, Ore.] kde víte, že pole bude naskládáno.“

De Grasse bude závodit na stovce teprve počtvrté v této sezóně ve čtvrtek ve 14:39 SEČ na podniku Bislett Games Diamond League v norském Oslu.

Nejtěžším kandidátem bude pravděpodobně bývalý africký rekordman Akane Simbin (9,84 čtyřhra) a Reiss Prescod z Velké Británie, který minulý měsíc vyhrál v České republice na Zlaté tretře Utrava 9,93. Pokrytí začíná ve 14:00 na CBCSports.ca, aplikaci CBC Sports a CBC Gem.

27letý De Grasse zahájil svou sezónu na dálku 30. dubna výkonem 10,07 s asistencí větru poblíž svého domova v Jacksonville na Floridě. Následoval jeho debut v Diamantové lize o tři týdny později v Birminghamu v Anglii, kde skončil čtvrtý v 10:24, týden předtím, než De Grasse skončil poslední v 10:21 jako součást devítičlenného stadionu na Prefontaine Classic.

Sledujte | De Grasse skončil čtvrtý s časem 10,24 sekundy v Birminghamu v Anglii:

Aaron Brown vyhrál Diamantovou ligu na 100 m za 10,13 sekundy

Kanadský sprinter se umístil na stupních vítězů před svými krajany Jeromem Blakem a Andrem de Grasse, kteří skončili třetí, respektive čtvrtí.

READ  Wimbledon: Cameron Norrie bagatelizuje obavy ze zranění a chce využít podporu publika ve svůj prospěch | Novinky z tenisu

Dennis poznamenal, že v závodě Mullera Birminghama nebyly žádné technické problémy s úsilím sprintera „a nemohl jsem ani říct, že vypadal nějak zvlášť líně. Jako mnoho lidí jsem byl výsledkem překvapen, ale po závodě řekl, že se cítil dobře.“ .“

Úprava obočí v Prefontaine Classic

Dennis souhlasil s tím, že umístění de Grasse na deváté místo v předtřídě by zvedlo obočí, „ale kdyby byl v tomto nabitém poli čtvrtý, myslel bych si, že to byl slušný výkon.

Sledujte | Brommel poráží Pre-Classic, de Grasse na posledním místě:

Trivon Brommel skončil první a Andre de Grasse poslední v běhu na 100 metrů mužů

Markham, Ont. Jeho krajan skončil na Světové atletické diamantové lize v Eugene v Oregonu v čase 10:21.

Travon Brommel, který se trápil v olympijské kvalifikaci a finále mu uniklo, porazil na Hayward Field v Oregonu 9,93 před druhým Američanem Fredem Curleym (9,98). Před De Grasse skončili dokonce i dorostenci Letzel Tibogo (10.12) a Aeron Knighton (10.14).

Christian Coleman skončil třetí s časem 10,04, když se po 18měsíčním pozastavení stále propracovává zpět. V neděli zajel mistr světa ze Spojených států na Grand Prix New Yorku časem 9,92 poté, co jeho první tři závody venku přesáhly 10 sekund.

Na druhou stranu to odráží pomalý start de Grasse v roce 2021, kdy se připravoval na své druhé olympijské vystoupení a od 30. dubna do 13. července běžel nejméně 10 sekund v legálním větru. V Tokiu v kvalifikaci (9,91) a semifinále (9,98).

Dennise zajímalo, zda čas na překonání vrcholu jeho olympijského úspěchu byl jedním z důvodů, proč de Grasse skončil v této sezóně. Na své druhé olympijské hry v řadě se vrátil domů se třemi medailemi, poprvé získal zlato na dvoustovce a získal bronz ve štafetě mužů na 100, která byla nedávno povýšena na stříbro.

„Byl otevřený, že si po Tokiu dostane zaslouženou pauzu, a udělal některé z obchodních a sponzorských příležitostí, které přišly s tím, že se stal olympijským vítězem,“ řekl Dennis z De Grasse, otec tří dětí, který také provozuje charitativní organizaci. A loni v létě vydal Race With Me! Je to motivační obrázková kniha psaná pro děti.

Jediné, co musí udělat, je spustit 9,9-věc a [finish] Zdá se, že první dva nebo tři se pohybují správným směrem.Komentátor Diamantové ligy Chris Dennis k nadcházejícímu závodu na 100 m Andre de Grasse ve čtvrtek v Oslu

„Pobavit se a být uvolněný bylo oblíbené téma v jeho rozhovorech. Možná právě začal sezónu o něco později.“ [previous years]. „

READ  Garciaová porazila Sabalenkovou ve dvou setech o titul na okruhu WTA Finals

De Grasseova partnerka, americká překážkářka Nia Ali, závodí v této sezóně pravidelně a může být důvodem, proč omezil svůj závodní program na minimum (De Grasse závodil v minulé sezóně až do poloviny června šestkrát).

Dennis řekl: „Neříkám, že by měl jít v Oslu pod 10, ale pokud je to 10:20 nebo 10:30, bylo by to něco, čeho si musí být vědom. Stačí, aby běžel na 9,9 a [finish] Zdá se, že první dva nebo tři se pohybují správným směrem.

„Vypadá dobře a mentálně je v dobré kondici. Zbavil se jména chlapíka, který je vždy čtvrtý nebo získá stříbro nebo bronz. Teď má [an Olympic] Gold a myslím, že to bude psychologicky rozdíl [but] Lidé očekávají od olympijského vítěze velké věci.“

De Grasse se vrátí do Kanady a závodí na 100. a 200. místě proti trojnásobnému šampionovi Aaronu Brownovi na národním šampionátu 23.-26. června v Langley, Britská Kolumbie, Canadian Athletics potvrzeno CBC Sports. De Grasse vyhrál double naposledy v roce 2017 v Ottawě.

Sledujte | „Duševní připravenost, rytmus boků“ dělá De Grasse rychlým:

Proč je Andre de Grasse tak rychlý?

Glenroy Gilbert, technický ředitel kanadské atletiky, rozbil fyzické a duševní schopnosti, díky nimž je Andre de Grass nejrychlejším mužem Kanady.

Mitoun se těší na svůj debut v Diamantové lize

Další Kanaďankou soutěžící na stadionu Bislet ve čtvrtek je Sarah Mittonová, národní rekordmanka ve vrhu koulí žen, v 11:31 SEČ.

25letá rodačka z Brooklynu v NS absolvuje svůj debut v Diamantové lize poté, co vyhrála Grand Prix Sollentuna ve Švédsku a 7. května v Hamiltonu hodila mrtvý bod 19,57, což je jeden centimetr od jejího kanadského rekordu. Nyní skočila přes 19 metrů v osmi ze svých předchozích devíti soutěží.

READ  Novak Djokovič vyhrál French Open a dosáhl rekordních 23 mužských grandslamových titulů

Byli jste pozváni do Diamantové ligy [meets] Je to vždy vzrušující a něco, na čem Sarah tak tvrdě pracovala,“ řekl CBC Sports její trenér Rich Parkinson. jako diamantová liga [events] Sazba je vyšší než na setkáních Continental Tour a jsou zde i peněžní ceny/ceny.“

Hry Bislette nabízejí Mittonovi skvělou příležitost získat globální výkonnostní body. Podle nového systému začala rok na 14. místě a od té doby se posunula na 12. Parkinson předpověděl, že Mittonův tým se po výsledku Sollentuny zvedne na 11. místo.

Parkinson řekl, že on a Mitton od olympijských her „vyrostli“ a stali se silnějším týmem, přičemž poznamenal, že sedmé místo (19,02) na mistrovství světa ve vytrvalostním závodě v březnu dodalo sportovci sebevědomí.

„Jsme svědky toho, že Sarah vejde do historie jako největší kanadská koulařka,“ řekl. „Potřebujeme posunout tuto dynamiku kupředu s Oslem, bývalými kanadskými národními reprezentanty, Stockholmskou diamantovou ligou. [on June 30] a [pre-world championships event in Edmonton [July 3] K cíli dosáhnout osmého místa na mistrovství světa.

Živé vysílání Meeting de Paris je dostupné v sobotu v 15:00 ET na CBCSports.ca, aplikaci CBC Sports a CBC Gem.

Další příběhy o zkušenostech černošských Kanaďanů – od anti-černošského rasismu po příběhy o úspěchu v černošské komunitě – najdete v Being Black in Canada, projektu CBC, na který mohou být černí Kanaďané hrdí. Více příběhů si můžete přečíst zde.