Double bun: Swiatek porazil Pliskovou ve finále Italian Open

Vytvořil ANDREW DAMPF

Pokud Iga Swiatek pokračuje ve hře tímto způsobem, nemusí mít problém obhájit svůj titul na French Open, když za dva týdny začne druhý grandslamový turnaj.

19letý Paul porazil Karolinu Plíškovou 6: 0, 6: 0 ve výsledku známém jako „dvojitý chléb“ ve finále Italian Open, které trvalo jen 46 minut, v neděli.

Vítězové vyhráli, jak chtěla, předním a zadním úderem a Swiatek vyhrál 51 ze 64 bodů.

U vítězů vedla 17: 5 a za 23 Pliskovou udělala pouze pět nenásilných faulů.

Třetí titul kariéry Swiatek ji v pondělí posune do první desítky v žebříčku – na deváté místo.

Plíšková hrála ve Foru Italico třetí po sobě jdoucí finále, poté, co získala titul v roce 2019. Zkušená česká hráčka nasměrovala svou raketu na antukové kurty brzy ve druhém setu a za své nesportovní chování dostala varování před porušením zákonů.

Později Rafael Nadal obnovil své soupeření s Novakem Djokovičem ve finále mužů.