Elina Svitolinová se vrací do třetího kola

Svitolinová se minulý měsíc dostala ve Wimbledonu do semifinále

US Open 2023

místo: Flushing Meadows, New York Termíny: 28. srpna – 10. září

Dosah: Živé textové a rozhlasové komentáře denně na webu a aplikaci BBC Sport, BBC Radio 5 Live a 5 Sports Extra

Elina Svitolinová řekla, že hledala „motivaci“, když požádala předsedajícího rozhodčího o aktuální informace o zápase jejího manžela Gaela Monfilse během jejího comebackového vítězství na US Open.

Po setu za Anastasií Pavljučenkovou se Svitolinová zeptala na zápas Monfilse proti Andrey Rublevovi.

Svitolinová se zotavila a vyhrála 5-7, 6-4, 6-4 a připravila zápas ve třetím kole s třetí nasazenou Američankou. Jessica Pegula.

„Musela jsem přinést jinou energii a myslet na něj,“ řekla.

„Jen jsem se od něj snažil získat nějakou motivaci a změnit názor, protože jsem nehrál nejlépe.“

Pegula (29 let) pokračovala ve svém lesku na tvrdých kurtech v Severní Americe vítězstvím 6-3, 6-1 nad Rumunkou Patricií Marií Tegue.

Nyní houževnatý Pegula, který na všech čtyřech grandslamech postoupil do čtvrtfinále, aniž by se dostal za čtvrtfinále, čelí Ukrajince Svitolinové nasazené jako 26.

Svitolinová, která se minulý měsíc dostala do semifinále ve Wimbledonu po dubnovém návratu do soutěže po říjnovém porodu, se trápila v těžkém druhém setu, než se dostala do vedení 4:0.

Ruska Pavljučenkovová odpověděla vítězstvím v dalších třech hrách a připravila tak napínavé finále, ale Svitolinová vyhrála dva vypjaté zápasy, aby se kvalifikovala.

„Byl to velmi těžký zápas,“ řekl Svitolina. „Nehrál jsem dobře.“ „Byl jsem nahoře a dole.“

Jinde wimbledonský šampion Markéta Vondroušová Česká žena se snadno kvalifikovala, když porazila Italku Martinu Trevisanovou 6:2, 6:2, čímž devátá nasazená česká hráčka získala deváté vítězství na čtyřech velkých turnajích v řadě.

READ  Japonské hvězdy Otani a Sasaki dělají z českých hráčů fanoušky | sportovní

Pátý Tunisan Anas Jaber, Ta, která v zápase o titul ve Wimbledonu prohrála s Vondroušovou, ukázala svou výzvu porazit 18letou Češku Lindu Noskovou 7-6 (7-6), 4-6, 6-3, přestože nadále vykazovala známky nemoci.

Jaber, která byla loni také vicemistrem ve Flushing Meadows, kašlala po celý zápas a během svého pozápasového rozhovoru na kurtu.

Rus je na 13. místě Daria Kasatkina Vzpamatovala se ze setu a přerušení podání a porazila svou americkou soupeřku Sofii Keninovou 2-6, 6-4, 6-4.

americký Madison klíčeVicemisterka z roku 2017 byla také pohodlná, když porazila Belgičanku Yaninu Wickmayerovou 6-1, 6-2 za 54 minut.

A druhé semeno Aryna Sabalenka Turnaj se ukázal jako velmi silný pro Britku Jodi Berg, která vyhrála 6-3, 6-2.

Sabalenka je pro Burrage příliš dobrá

Berg si letos v létě ve Wimbledonu upevnila cestu do druhého kola dalším grandslamovým vítězstvím nad Ruskou Annou Blinkovou před dvěma dny.

Britský druhý nasazený byl odměněn zápasem na stadionu Louise Armstronga, ale překonat rozčilení proti druhému nasazenému Sabalenkovi bylo vždy pravděpodobně náročné.

Čtyřiadvacetiletá hráčka získala pro šampionku Australian Open pouze čtyři brejkboly, ale její soupeřka tři z nich proměnila a snadno postoupila do třetího kola.

Sabalenková se ve třetím kole střetne s Francouzkou Clarou Borelovou poté, co porazila 25. nasazenou Karolínu Plíškovou, vicemistryni z roku 2016, se skóre 6-4, 6-2.