Emma Raducano se dostala na pole pole vítězstvím nad Lindou Frohvertovou na Auckland Classic | Novinky z tenisu

Emma Raducano se dostala na pole pole vítězstvím nad Lindou Frohvertovou na Auckland Classic |  Novinky z tenisu

Emma Raducanová vyhrála svůj první zápas roku 2023 na WTA Tour tím, že porazila Lindu Frohvertovou v prvním kole ASB Classic v Aucklandu.

Radukano přehrála svůj první set 17leté Češce, ale i přes dlouhý zákaz deště se odrazila a vyhrála druhý a třetí set.

78. Britka skončila na prvním místě 4-6, 6-4, 6-2 proti poměrně vyrovnané Fruhvirtové, která je pouze o jedno místo zpět.

„Linda je fantastická mladá hráčka a pro mě to byla jiná dynamika, protože jsem byl obvykle mladší a nastupoval jsem do tohoto zápasu,“ řekl Raducano. „Určitě tam bude a opravdu je, docela obrovské rekvizity.“

Rainovo první a nejkratší zpoždění přišlo za stavu 4-4 v prvním setu. Fruhvirtová se ve druhém setu ujala brzy vedení 2:0, ale Raducanu se vrátila na 2:2 a za 46 minut skórovala.

Druhá dešťová přestávka přišla s vedením Raducanu 1:0 ve třetím setu. Další čtyři zápasy a nakonec i zápas vyhrála s patrným zvednutím agresivity.

Zatímco její podání bylo silné, její return byl zásadní a získala 65 % bodů druhého podání Fruhvirtové.

Pro snadno dostupný přehrávač videa použijte prohlížeč Chrome

Podívejte se na ohromující vítězství Emmy Raducanové na US Open v roce 2021. Turnaj se na Sky Sports vrátí v roce 2023.

Čtyřiadvacetiletá Radukano se v osmifinále utká s Viktorií Kuzmovou ze Slovenské republiky, která se na turnaji představila poprvé od října poté, co překonala zranění zápěstí.

Vítězství nad Frohvitovou přišlo poté, co se britská jednička zavázala, že letos přistoupí k její hře „odvážněji“.

„Mým cílem pro rok 2023 je zůstat zdravý po delší dobu,“ řekl Raducano. wtatennis.com. „Těším se na tvrdou práci, protože mám lepší představu o tom, co mě teď čeká, takže ve světle reflektorů budu méně jako jelen.

READ  Národ COVID-19 považován za „extrémní nebezpečí“, Česko odmítá vstup Indie do světového juniorského finále ITF

„Za výsledkový cíl bych řekl, že je to zisk titulu, a za tři bych řekl, že je to hrát tenis beze strachu. Jen nemyslet na důsledky, prostě si za tím jít.“