Estonci pomáhají klubům ve skupinové fázi konferencí a Evropské ligy | Sportovní

Estonci pomáhají klubům ve skupinové fázi konferencí a Evropské ligy |  Sportovní

Estonský reprezentační křídelník Vlasi Sinjavski vstřelil jediný gól při výhře 1:0 pro český klub Slovensko, když porazil AIK Sweden celkem 4:0 a postoupil do skupinové fáze letošního ročníku Konferenční ligy UEFA.

Sengavský, který za Slováky přišel v květnu z české Karviné, vstřelil vítězný gól v 76. minutě poté, co nastoupil jako střídající hráč ve druhém poločase, když proměnil centr zleva přes Jana Kalabského.

Slovensko se kvalifikovalo do Konferenční ligy poté, co v minulé sezóně porazilo ve finále Českého poháru giganta Spartu Praha 3:1 a vítězství také zajistilo klubu historicky první velký titul.

Vítězný gól Sinjavského za Slovácko můžete sledovat na Soccernet.ee tady.

Sengavskiho v příštím kole doplní estonský kolega Jonas Tam, který hraje za rumunskou stranu FSB (dříve Steaua Bukurešť).

V dramatickém závěru druhého kola zápasu třetího předkola s norským Vikingem Stavanger vyhrál FSB v noci 3:1, když zvítězil z pokutového kopu v 94. minutě od Rista Radonoviče. Radunovičův přímý zásah po smrti také zvrátil nerozhodný výsledek na rumunské straně, zvýšil na 4:3 a vyřadil Stavanger ze soutěže.

V Evropské lize, druhé divizi UEFA, pomohl Estonec Karol Mets švýcarskému FC Curych zajistit si místo ve skupinové fázi výhrou 1:0 se skotským klubem Hearts.

Curych vyhrál ten večer od záložníka Fabiana Rohnera po 80 minutách a zajistil švýcarskému šampionovi celkovou výhru 3:1.

Záložník Mets byl zapleten do hlavního incidentu zápasu, kdy obránce Hearts Jorge Grant dostal v 56. minutě druhou žlutou kartu za údajné potápění po výzvě od Estonce.

Na jiném místě Evropské ligy remizoval estonský záložník Nikita Baranov FC Bionic Jerevan z Arménie 0:0 s moldavským Sherifem Tiraspolem, poté prohrál 3:2 na penalty s týmem, který v minulé sezóně porazil Real Madrid v Lize mistrů.

READ  Sluneční hvězda Alyssa Thomas je na neurčitou dobu po operaci prasknutí Achillovy šlachy

Los skupinové fáze letošní Ligy mistrů UEFA se uskuteční v pátek 26. srpna ve 14:00 estonského času, poté bude v 15:30 následovat los skupinové fáze Ligy mistrů UEFA.

Sledujte novinky ERR Facebook A Cvrlikání A nenechte si ujít aktualizaci!