Evropská liga: Liverpool, West Ham United, Marseille a Brighton se kvalifikovaly do osmifinále

Liverpool se kvalifikoval do osmifinále Evropské ligy se zápasem k dobru poté, co Luis Daz a Cody Jacobo vstřelili brzké góly a dovedli tým k čtvrtečnímu vítězství 4:0 nad rakouským klubem LASK.

Daz ve 12. minutě odhlavičkoval centr domácího Joea Gomeze, než Jacobo o tři minuty později na Anfieldu hlavičkoval přihrávku domácího Mohameda Salaha. Salah zvýšil na 3:0 na začátku druhého poločasu a vstřelil svůj 199. gól s Reds. Jacobo přidal svůj druhý gól v nadstaveném čase.

Liverpool vede skupinu E o čtyři body s 12 body. Toulouse je na druhém místě s osmi po remíze 0:0 s Union Saint-Geloise.

Leverkusen zůstal po pěti zápasech jediným týmem s perfektní bilancí. Victor Boniface a náhradník Patrik Schick přispěli gólem k výhře 2:0 nad Hackenem ve skupině H a kvalifikaci do osmifinále.

Tomáš Souček opět skóroval pozdě, aby pomohl West Hamu porazit TSC Backa Topola 1:0 a postoupit do vyřazovací fáze.

Záložník narazil na centr Maxwella Corneta na vzdálenější tyči v 89. minutě vítěze v Srbsku.

Souček, který skóroval v pěti po sobě jdoucích zápasech, urval v sobotu v anglické Premier League výhru 2:1 West Hamu nad Burnley vítězným gólem v nadstaveném čase.

West Ham se dělí o první místo ve skupině A s německým Freiburgem, který porazil Olympiacos 5:0. Ve 36. minutě vstřelil hattrick Michael Gregoric, dále se trefili Kilian Sildelia a Rizzo Doan. Dva vítězové mají 12 bodů.

Hammers potřebují jediný bod proti Freiburgu 14. prosince v Londýně, aby se dostali do čela skupiny a vyhnuli se únorovému zápasu o play off.

Brighton se kvalifikoval ze skupiny B poté, co Joao Pedro proměnil pokutový kop a vyhrál 1:0 nad 10členným AEK v Aténách.

Pedro byl faulován uvnitř vápna, než byl brankář Sekan Stankovič poslán špatným směrem, aby vstřelil svůj pátý gól v sezóně. Domácí přišli o záložníka Miata Jačinoviće, který dostal druhou žlutou kartu v 65. minutě.

READ  Kdy a kde sledovat zápas Barcelona-Osasuna

Hattrickem útočníka Marseille Pierra-Emericka Aubameyanga byl úžasný kop z hlavy a dvě penalty – jedna v přestávce – ve výhře 4:3 nad 10členným Ajaxem a vedení skupiny B s 11 body. Brighton trails s jedním. AEK si udržel čtyři body na třetím místě oproti dvěma bodům pro Ajax.

Osm vítězů skupin v evropské soutěži druhého stupně získává přímé místo v 16. kole soutěže, zatímco tým na druhém místě se dostane pouze do play-off proti klubům, které se kvalifikují do Evropské ligy jako tým na třetím místě v soutěži. skupiny Ligy mistrů.

Atalanta se kvalifikovala přímo do osmifinále, přestože remizovala 1:1 s hostujícím Sportingem Lisabon. Atletický náhradník Marcos odpověděl na rozehrávku Gianlucy Scamacy. Atalanta vedla skupinu D s 11 body. Sporting je na druhém místě s osmi.

Remíza Říma 1:1 se Servette v Ženevě umožnila pražské Slavii usadit se v čele skupiny G po výhře 3:2 nad Sherifem v Tiraspolu. Roma zaostává za českým týmem o dva body a zbývá zápas.

Ve skupině C dovedl ve druhém poločase zásah Luky Haraslena z kraje oblasti Spartu k výhře 1:0 nad Realem Betis v Praze a udržela českou stranu doma na prvním a druhém místě.

Maccabi Haifa zůstalo bez vítězství na posledním místě ve skupině F poté, co prohrálo 3:0 s Rennes v zápase konaném v Puskas Areně v Budapešti, protože Izrael nemůže pořádat zápasy schválené Evropskou fotbalovou asociací kvůli válce s Hamasem.

Také ve skupině pomohl 41letý brankář Pepe Reina Villarrealu porazit Panathinaikos 3:2 a vyšplhal se na druhé místo na seznamu nejvíce účastí na evropských turnajích se 189 zápasy. Více, 197 zápasů, odehrál jen Cristiano Ronaldo.

Evropská konferenční liga

Řecký PAOK se stal dalším týmem, který se připojil k Viktorii Plzeň v osmifinále jako lídr skupiny G poté, co venku porazil Eintracht Frankfurt 2:1.

READ  Carlos Alcaraz se stáhl ze španělského daviscupového týmu poté, co v roce 2023 porazil Daniila Medveděva v semifinále US Open.

Česká republika vyhrála na Balkany Stadium 1:0 a ve třetí skupině dosáhla pěti vítězství z pěti.

Aston Villa se vyšvihla do čela skupiny E poté, co porazila Legii Varšava 2:1. Moussa Diaby a Lex Moreno vstřelili každý gól ve Villa Parku, zatímco Ernest Mucci skóroval za hosty. Villa potřebovala vyhrát o dva nebo více gólů, aby skončila na čele skupiny.

Klub Bruggy drtivě zvítězil nad tureckým Besiktasem 5:0 a vedl skupinu D se 13 body. Bodo/Glimt porazili Logano 5-2 o tři.

Umístění na prvním místě dává klubům přímé místo v 16. kole, zatímco druhé umístění vede kluby do play-off s třetími místy v Evropské lize.