Falešný tweet o pákistánském rivalovi Neeraj Chopra Arshadovi Nadeemovi, který chválí indický „idol“, se rychle šíří

Vrhač oštěpem Neeraj Chopra se zapsal do historie ziskem zlaté medaile na olympiádě v Tokiu v sobotu 7. srpna. Zlatá medaile je nejen první Indii v aktuálním vydání olympijských her, ale také první zemí v atletice na mega sportovním karnevalu. Za posledních 100 let proto nebylo překvapení a vzrušení blahopřání odkudkoli. Mezi stovkami zpráv, které byly spatřeny, to byl také jeden z toho, co vypadalo jako román pákistánského oštěpaře Arshada Nadeema.

„Gratuluji My Idol #NeerajChopra k vítězství. Omlouvám se, Pákistáne, nemohl jsem pro tebe vyhrát. #ArshadNadeem,“ četl tweet z twitterového účtu @ArshadNadeemPak na Twitteru, „není třeba říkat, že se rychle stal virálním a lidé po celém světě tleskali Ramiho sportovní chování Spear, ale tweet byl později smazán, protože to údajně nebyl oficiální účet Arshada Nadima.

Arshad Nadim za zápas o zlato

V sobotu pákistánská oštěpařská hvězda Arshad Nadeem uřízl 82,4 metru při prvním hodu. Jeho druhý hod způsobil chybu při překročení čáry, zatímco jeho třetí a poslední hod byl zaznamenán na 84,62 metru. Poslední hod udělal velký rozdíl, dostal se až na čtvrté místo v žebříčku přímo z devátého místa a připravil si cestu do druhého a posledního kola.

Ve druhém kole první hod Arshada Nadima vyústil ve vzdálenost 82,91 metru, zatímco jeho druhý hod způsobil vzdálenost 81,98 metru. Při třetím a posledním pokusu nebyl Nadim schopen vypočítat platný hod, protože překročil čáru. Žádný z jeho hodů nebyl dost dobrý na to, aby ho dostal na stupně vítězů v oštěpu na Mezinárodním sportovním karnevalu.

Jako první přišel Indie Neeraj Chopra se ziskem 87,58 metru na zisk zlaté medaile. Na druhém místě se umístil Vadlic z České republiky se skóre 86,67 metru a vybojoval stříbro, třetí skončil Čech Veselyi se skóre 85,44 metru a bral bronz.

READ  Český humor je něco, z čeho se můžeme všichni učit, říká tvůrce Just Czech Things