Finsko poráží Čechy o bronzovou medaili na mistrovství světa v hokeji

UTICA, N.Y. – Petra Nieminen vstřelila rozhodující gól v rozstřelu a Finsko v neděli porazilo Českou republiku 3:2 a získalo 14. bronzovou medaili – a první od roku 2021 – na mistrovství světa v hokeji žen.

Sani Ahola předvedl 29 zákroků během prodloužení a zastavil čtyři z pěti pokusů o rozstřel. Výhru si zajistila tím, že v pátém a posledním pokusu Češky odmítla pokus Denisy Kryzové porazit ji nohama. Vivi Vainicka a Michail Karvinen dvakrát skórovali v utkání, ve kterém Finsko nikdy nezaostávalo.

Poté, co si Karvinen a Klára Himlarová z Česka vyměnily góly během prvních dvou kol rozstřelu, Nieminen ve třetím kole skóroval razantní střelou a překonal Kláru Beslařovou u levé tyče.

Finové vstoupili do turnaje jako čtvrtí nasazení, když naštvali Čechy, kteří v obou minulých turnajích vybojovali bronz.

Beslarová zastavila v prodloužení 47 střel, branky Češek zaznamenaly Denisa Křížová a Michaela Bezlová.

Mezinárodní hokejová federace dnes dříve oznámila, že příští rok se mistrovství světa bude konat v Českých Budějovicích v České republice, což znamená, že tato země bude turnaj hostit poprvé. Hrát se začne 8. dubna a bude pokračovat do 20. dubna.

K této zprávě přispěla agentura Associated Press.

READ  Na festivalu se objeví filmy z české „nové vlny“.