Football Ferns hráli ve finále Shepelevs Cupu frustrující baráž proti Česku

sportovní

Nový Zéland Paige Satchel v akci. Foto/Fotosport

Obránkyně Michaela Mooreová jen o vlásek unikla další katastrofě, když Nový Zéland zakončil svou poslední kampaň dalším zklamáním v Americe.

Football Ferns, na 22. místě na světě, byli nerozhodní 0:0 s podobným hodnocením České republiky, což znamená, že Kiwi nedokázali skórovat v Shepelevs Cupu.

A po špatných výkonech proti Islandu a Spojeným státům to klaplo a Češi ho v poslední čtvrtině v mrazivých podmínkách Texasu komplexně přetlačili.

Mooreová byla jednou ze tří hráček, které stáhla trenérka Jitka Klimková poté, co v předchozím zápase vytvořila světový rekord ve třech gólech proti hostitelkám turnaje.

Mohlo se stát nepředstavitelné.

Moore, který nastoupil v 82. minutě, uklouzl při pokusu pokrýt český centr a dal tak Čechům největší šanci zápasu, ale brankář Vic Eason dokázal odvrátit Kateřina Kotrková.

Mooreovi se podařilo zablokovat silnou střelu na branku, když fotbalový tým Ferns držel remízu.

Na závěr se sluší říci, že Novozélanďané měli štěstí, že neprohráli.

Češi byli dvakrát odepřeni při střelách z dálky do břevna a také z jedné následné přihrávky do ofsajdu.

Snad nejhezčí individuální dovednost měla Michaela Khairova, která napálila obránce Abby Ersig, než ji zachránil Eason.

Největší šanci Fernsové si vytvořila dlouhá série CJ Bottová ve druhém poločase, ale pálila do boční sítě. Rhea Percival také nabodl míč do břevna, ale Fern si nedokázal vytvořit jasné šance.

Česko našlo bohatou formu, protože zápas pokračoval na bázi elegantní útočnice Andrey Staškové, která nastoupila do druhého poločasu.

I český tým dohrál turnaj bez výhry, ale proti Islandu dokázal vstřelit branku a z tohoto finále by odcházel spokojenější než oba týmy.

READ  Bohatá Česká republika (23. června 2023)

Mezitím Football Ferns a jejich česká trenérka Klimková čelí téměř nemožnému úkolu, když se snaží uspořádat soutěžní kampaň jako spolupořadatelé mistrovství světa v příštím roce. A abych dodal živou novozélandskou reprezentační notu, Česká republika bojuje o postup na mistrovství světa ve skupině UEFA vedené Nizozemskem a Islandem.