Fotbal: Cesta Anglie do finále Euro 2020, sportovní zprávy

Tady je cesta Anglie do finále mistrovství Evropy, když v neděli čelí Itálii ve Wembley.

Kvalifikace EURO

Anglie zvítězila ve skupině A v kvalifikaci se sedmi vítězstvími z osmi, jejich jediným nezdarem byla prohra 2: 1 s Českou republikou poté, co v úvodním kole ve Wembley v reverzní hře porazila druhé Čechy 5: 0.

Anglie dala 37 gólů a šest inkasovala, což zahrnovalo i ztrátu Černé Hory 7: 0 ve Wembley, prohru Bulharska 6: 0 venku a domácí vítězství nad Kosovem 5: 3 v Southamptonu.

Český národní tým se kvalifikoval po boku Anglie a byl do finále vtažen do stejné skupiny, včetně Chorvatska a Skotska.

skupinová fáze

Anglie 1-0 Chorvatsko

Tři lvi zahájili kampaň ve skupině D na stadionu ve Wembley pomstou chorvatskému týmu po porážce 2: 1 v semifinále mistrovství světa v roce 2018 působivým výkonem.

Přes jejich občasný nedostatek kreativity se Anglii podařilo zajistit vítězství poté, co Raheem Sterling zajistil konec obranné přihrávky od Calvina Phillipsa a v 57. minutě vystřelil chorvatský brankář Dominic Levakovic.

Působivý obranný výkon Anglie odmítl Chorvatsku jakékoli zásadní šance na druhém konci.

Anglie 0-0 Skotsko

Anglie vstoupila do zápasu ve Wembley jako oblíbená, ale nedokázala rozbít Skotsko a jejich extravagance před brankou byla téměř potrestána na druhém konci, když Rhys James musel odstranit branku Lyndona Dykese z brankové čáry.

Dvacetiletý skotský záložník Billy Gilmore byl mužem zápasu po působivém individuálním výkonu, po zápase pozitivně testoval COVID-19 a ve výsledku se k němu připojili angličtí Mason Mount a Ben Chilwell, jeho spoluhráči z Gilmore v Chelsea, kteří se objali při posledním hvizdu. Týden jsem se musel izolovat.

Česká republika 0-1 Anglie

Další kariérní vystoupení ve Wembley vidělo, že Anglie skončila na špici skupiny poté, co jim předčasná stávka ze Sterlingu přinesla druhé vítězství v turnaji a zajistila, že před vyřazovací fází nepřipustily žádné góly.

READ  Ruský Arman Adamian vyhrál pod neutrální vlajkou zlatou medaili světového juda

S útočníkem Harrym Kaneem, který byl ve skupinové fázi uškrcen, se Live Wire Sterling znovu postavil a získal napínavý kříž 12. minuty od Jacka Grealisha, aby si rezervoval 16. kolo střetu s Německem.

posledních 16

Anglie 2: 0 Německo

Zralá Anglie oslavila své první vyřazovací vítězství nad Německem na významném turnaji od finále mistrovství světa v roce 1966 poté, co góly Sterlinga a Kane poslaly Němce do bouřlivé atmosféry ve Wembley.

I po prvním poločase anglický brankář Jordan Pickford udržel akrobatickou střelu Kaia Havertze a hostitelé byli před centrem po Sterlingově centru od Luka Shawa v 75. minutě.

Thomas Muller krátce nato odmítl zlatou příležitost k vyrovnání, když vystřelil doširoka a Kane v 86. minutě zvítězil hlavičkou od Grealishova kříže.

Čtvrtfinále

Ukrajina 0-4 Anglie

Anglie dosáhla na poslední čtyři ohromujícím výkonem v turnaji, protože omlazený Kane skóroval dvakrát, zatímco Harry Maguire a Jordan Henderson přidali po jednom na olympijském stadionu v Římě.

Kapitán Kane sklouzl zblízka a ve čtvrté minutě vedl Anglii do vedení a Maguire ve 46. minutě zdvojnásobil vedení silnou hlavičkou do vzdáleného rohu, když zajistil konec volného kopu Shawa.

Kane upravil na 3: 0 o čtyři minuty později jednoduchou hlavičkou po dalším výborném podání Shawa a Henderson dokončil porážku v 63. minutě mezinárodním gólem, když z rohu Mason Mount zamířil domů.

semifinále

Anglie 2-1 Dánsko

Anglie po svém návratu do Wembley připustila svůj první gól na turnaji a poté, co ve 30. minutě zaostala za vynikajícím přímým kopem Mikela Damsgaarda, bojovala o vítězství v prodloužení.

Útočník zasáhl horní roh volejem, který letěl přes zeď, ale Anglie byla po devíti minutách vyrovnaná, když kapitán Dánska Simon Kjeer přeměnil nízký centr z Bukayo Saka do sítě před Sterlingem.

READ  Swiatek a Svitolinová vyhrávají impozantní wimbledonské tituly, zatímco Djokovič má zákaz vycházení

Kane vstřelil vítězný gól ve 104. minutě poté, co zasáhl odskok po tom, co brankář Kasper Schmeichel zachránil penaltu na své cestě, pokutový kop byl udělen poté, co Sterling spadl pod výzvu Joachima Mehliho.