French Open: Barry šokuje Krichkovou, Swatik září; Ósaka vykopl

French Open: Barry šokuje Krichkovou, Swatik září;  Ósaka vykopl

Obrana Barbory ​​Krejšíkové před Roland Garros skončila první překážkou, když česká světová dvojka utrpěla šokovou porážku s francouzskou teenagerkou Diane Barry, zatímco světová jednička Iga Swiatek si v pondělí odvezla vítězství na French Open.

Akce druhého dne letošního druhého grandslamu byla zběsilá a také znepokojivá pro vítězku z roku 2021 Barboru Krijkovou jako specialistka na čtyřhru podlehla Barrymu 1-6, 6-2, 6-3 v zápase hraném na Court Philippe Chatrier.

Barry, která se poprvé ve své kariéře střetla s hráčem v top 10, shodila střechu nad Central Court, když před domácím publikem skandujícím „Barry, Barry“ během závěrečných fází dvouhodinové a osmé hodiny dosáhla úžasného vítězství. minut.

Světová č. 97 je jedničkou v žebříčku, který měla před nasazenou dvojkou na Roland Garros od té doby, co zde Arantexa Rossová v roce 2011 porazila Kim Clijstersovou se 114. místem nad Kim Clijstersovou a příště bude hrát s 20letou Kolumbijkou Camilou Osorio. Zpráva na oficiálních stránkách.

Iga balíčky od č. 29

Světová jednička Ega Swiateková nezaznamenala žádný problém, protože jí trvalo pouhých 54 minut, než se dostala přes její úvodní kolo pod střechou Court Philippe Chatrier a zajistila si vítězství 6-2, 6-0 nad Ukrajinkou Lesiou Tsurenko.

Šampionka Roland Garros z roku 2020 prodloužila svou současnou sérii na 29 výher v řadě a v těchto dvou týdnech usiluje o svůj šestý titul v řadě.

Anisimová sesadila Ósakaovou

Mezitím čtyři grandslamoví šampioni dorazili v pondělí ráno na hřiště ke svým úvodním zápasům na Roland-Garros 2022 a dva z nich byli vysláni odhodlaně.

Čtyřnásobná grandslamová vítězka Naomi Ósakaová prohrála s americkou 27. nasazenou Amandou Anisimovou druhý grandslam v řadě, zatímco 15. nasazená Victoria Azarenková se vrátila ze setu a zkolabovala. Do boje s Rumunkou Annou Bogdanovou.

READ  Spojené království hostí kvalifikační akci „World Cup“ pro soutěžní pojídání klobás

Victoria Azarenková porazila Annu Bogdanovou 6:7 (7), 7:6 (1), 6:2, zatímco dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová, nasazená 32, porazila Maďarku Annu Bondar 7:6 (0), 6.1.

Obhajobu Ósakaové na Australian Open na začátku letošního roku ukončila Anisimová a čtyřnásobnou šampionku potkal stejný osud v pondělí v Paříži, kde podlehla 7-5 6-4 nabité Američance. První tři zápasy soutěže šly proti podání, než si Anisimová upevnila náskok a postoupila 3:1.

Japonská hvězda se ale prolomila, později vyrovnala na druhé úrovni a udržela pár krk a krk, dokud nezlomila Anisimovou a postoupila 6-5. Dvacetiletý Američan ukončil set 7:5 ve 46. minutě.

Anisimová se posunula v sedmém zápase druhého setu, a přestože ztratila dva mečboly při podání na vítězství, vystřelila bekhendem přes čáru, aby si zajistila postup do druhého kola, kde čelí chorvatskému play off. Donna Vekic.

Andreescu vytváří střet mezi Bencicem

Bianca Andreescuová, bývalá šampionka US Open, bojovala ze setu a zhroutila se na cestě k vítězství 3-6, 7-5, 6-0 nad belgickým Jesalen Bonaventura.

Poté, co vedla 2:0 v prvním setu, Andreescuová podlehla 3:6, 0:2 levonohé Bonaventurové, která do zápasu vstoupila a vyzkoušela bitvu se třemi kvalifikačními vítězstvími na svém kontě. Vrátila se do soutěže a získala druhý set 7:5. V rozhodující sadě otevřela vedení 3:0, než hru přerušil déšť.

Po obnovení hry se Kanaďanka probojovala do dalších tří zápasů, aby se probojovala do druhého kola, kde se střetne s olympijskou vítězkou a 14. nasazenou Belindou Bencicovou.

(Název a obrázek této zprávy mohly být přeformulovány pouze zaměstnanci Business Standard; zbytek obsahu je automaticky generován ze sdíleného zdroje.)

Vážení čtenáři,

Business Standard se vždy snažil poskytovat aktuální informace a komentáře k vývoji, který je pro vás důležitý a má širší politické a ekonomické důsledky pro zemi a svět. Vaše neustálé povzbuzování a zpětná vazba o tom, jak můžeme zlepšit naši nabídku, posílily naše odhodlání a náš závazek k těmto ideálům. I v těchto náročných časech způsobených Covid-19 pokračujeme v našem závazku informovat vás o důvěryhodných zprávách, autoritativních názorech a bystrých komentářích k relevantním aktuálním problémům.
Máme však prosbu.

READ  Nicola Sturgeonová byla obviněna z „manipulace“ jejího případu za nezávislost Skotska

Protože bojujeme s ekonomickými dopady pandemie, potřebujeme vaši podporu ještě více, abychom vám mohli i nadále přinášet více kvalitního obsahu. Náš formulář pro přihlášení zaznamenal povzbudivou odezvu od mnoha z vás, kteří se přihlásili k odběru našeho obsahu online. Další přihlášení k odběru našeho online obsahu nám může pouze pomoci dosáhnout našich cílů poskytovat lepší a relevantnější obsah. Věříme ve svobodnou, spravedlivou a důvěryhodnou žurnalistiku. Vaše podpora větším počtem předplatných nám může pomoci praktikovat žurnalistiku, ke které jsme se zavázali.

Podpora kvalitního tisku a Předplaťte si Business Standard.