Fruhvirtova omráčí druhé semeno Gracheva; Podrowská porazila Boucharda

Fruhvirtova omráčí druhé semeno Gracheva;  Podrowská porazila Boucharda

Bývalá semifinalistka French Open Nadia Podroska a mladá Češka Linda Frohvertová předvedly v pátek večer napínavý semifinálový zápas na Chennai Open se dvěma smíšenými výhrami.

Podrowská ve snaze vrátit se na elitní úroveň poté, co byla po US Open 2021 na 10 měsíců odstavena z turnaje, odehrála svůj druhý zápas za sebou ze tří setů, když v posledním setu porazila finále Wimbledonu 2014 Eugenie Bouchard za dvě hodiny. . a 35 minut.

Po vítězství v prvním setu 6-1 vypadal Bouchard, jako by se na mokru trápil, a zavolal trenéra. Zatímco se vrátila a tvrdě bojovala, Podroska vydržela a vyhrála druhý set 6-4. Po prohře 3:0 v posledním setu se zdálo, že si Kanaďan oddechl, protože hra byla přerušena kvůli silnému osvětlení a dešti. Ale Podroska byl tak silný, když se vrátili, za dvě hodiny a 54 minut dokončil zápas 1-6, 6-4, 6-2.

Bouchardová, partnerka Yanina Wycamier, byla později nucena odstoupit ze semifinále čtyřhry proti Anně Plinkové a Natile Dzalamidze, které vedly 6-3, 1-1 a postoupily do nedělního finále.

Ve druhém čtvrtfinále dne se česká hvězda Frohvitová vrátila ze stavu 2:4 v prvním setu a 0:3 ve druhém a porazila druhou nasazenou Varvaru Grachevovou 6:4, 6:3 za hodinu a 34 minut. Fruhvirtová, bývalá juniorská světová dvojka, se vítězstvím dostala do svého prvního semifinále na WTA Tour.

Po zápase byla české dívce na stadionu slavnostně pogratulována a udělena pohár Margaret Amritraj pro nejnadějnější mladou hráčku turnaje.

Třetí nasazená Magda Linetteová se kvalifikovala do semifinále vítězstvím 7-6 (10) 6-3 nad sedmou nasazenou Rebeccou Marino. V posledním čtvrtfinálovém zápase večera, který začal po půlnoci, porazila Britka Katie Swan japonskou kvalifikantku Nao Hibino ve třech setech. Swan porazil Hibino 6-3, 3-6, 6-3 v zápase, který skončil téměř ve tři hodiny ráno.

Čtvrtfinále čtyřhry žen

Anna Plinková a Natella Dzalamids porazily Eugenie Bouchard/Yanina Wickmayer 6-3, 1-1 (v důchodu)