Gut-Behrami vyhrál druhý Garmisch super-G

Švýcarská soutěžící Lara Goet-Behrami zakončila v pondělí svým druhým vítězstvím v Super J úspěšný víkend Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu.

Po sobotním vítězství v úvodním závodě Super J dosáhl 29letý mladík na stadionu Kandahar čtvrtého vítězství ve své kariéře, když o minutu 17,37 sekundy uspěl.

Její 30. vítězství na okruhu ve Světovém poháru, z toho 16 v Super G, byla perfektní rozcvičkou před mistrovstvími světa v lyžování od 8. do 21. února v italském středisku Cortina d’Ampezzo.

Slovenka Petra Vlhova obsadila působivé druhé místo s časem 0,28 s, čímž si upevnila své místo na čele celkového pořadí Světového poháru.

Vlova nasbírala 989 bodů, což je o 42 bodů více než Koza Behrami a na třetím místě švýcarský Michel Jezzine (807).

Jezen dokázal v Super J obsadit pouze 11. místo, na stupních vítězů skončila Rakušanka Tamara Tablerová (+0,74).

„Poslední dva týdny byly opravdu těžké,“ řekl Gut Bahrami pro ARD TV. „Jako všichni ostatní bruslaři, i já jsem musel bojovat s únavou.

„Teď jdu domů a na týden si užívám domácí život s rodinou. Nechci o lyžování slyšet víc.“

Nejprve tam nebyla žádná Sofia Gogia, ale skvělý Ital utrpěl na konci sezóny zranění kolena poté, co v neděli spadl, zatímco po sjezdech po plánovaném závodu Super J kvůli mlze klesl na svah.

Další významnou nepřítomností je Američanka Michaela Schiffrin, světová šampiónka Super J, která se rozhodla sedět na těchto rychlostních závodech, aby se lépe připravila na Cortinu.

Česká olympijská vítězka Esther Lydika byla šestá, která ohromila pole ziskem zlata Super G v Pchjongčchangu a poté pokračovala v obrovském paralelním slalomu v krasobruslení.