Halové atletické mistrovství: Kelly Hodgkinsonová vyhrála zlato na 800 m a Andrew Buzzy stříbrný na 60 m překážek | Atletické novinky

Kelly Hodgkinson (18) se stala nejmladší evropskou šampionkou na halových mistrovstvích Evropy od roku 1970; Velká Británie a Severní Irsko dokončily 2021 evropských halových šampionů se 12 medailemi – což odpovídá shodě se skóre Glasgow 2019 a třetí v tabulce medailí za Nizozemskem a Portugalskem.

Poslední aktualizace: 21. 7. 2003 v 19:45

Kelly Hodgkinson se stala nejmladší evropskou šampionkou v britském halovém šampionátu od roku 1970

Kelly vedla Hodgkinsona zepředu k zisku 800m zlata pro Velkou Británii v poslední den halových mistrovství Evropy v Toruni, ale Andrew Buzzy musel získat stříbro v překážkách mužů na 60 m.

Čtyři dny po jejích 19. narozeninách hostila Hodgkinsonová polské duo Joanna Gozwick a Angelica Sichuka, které se od roku 1970 staly nejmladší evropskou šampionkou v halových mistrovstvích Evropy.

Vyvrcholilo to sérií pěkně složených Hodgkinsonových show, debutujících na významných mezinárodních turnajích, které překročily hranici za dvě minuty 03,88 sekundy.

Britové Eli Baker a Isabel Bovey skončili ve finále na čtvrtém a šestém místě.

Řekl Hodgkinson BBC Sport: „Nikdy nerozumíš traumatu, které nastane, když k němu skutečně dojde – vizualizuješ si ho mnohokrát ve své hlavě, ale když přijde pravda, je to velmi odlišné.

Kelly Hodgkinson vedla polské duo Joanna Gozwick a Angelica Sichuka v Perském zálivu k zisku evropské zlaté medaile.

„Nechtěl jsem na ten tlak myslet, protože mi je jen 19 a stále se učím.“

„Chtěl jsem vydržet stejný uvolněný stav, kterým jsem prošel během kvalifikace a semifinále, a to se opravdu vyplatilo, protože jsem si opravdu věřil.“

Brit Jimmy Webb získal bronzovou medaili ve finále mužů na 800 m.

Stříbrný medailista z roku 2019 Webb vedl většinu závodu, ale byl opraven polským duem Patrick Dubek a Matthews Burkowski a dokončil závod v čase 1 minuta 46,95 sekundy.

Pozzi bere stříbro na 60 m překážek

Andrew Buzzy se musel uspokojit se stříbrem ve finále překážek mužů na 60 m překážek, a to navzdory tomu, že si utvořil osobní rekord 7,43 sekundy.

Francouz Wilhem Beluchian vyhrál Pozzi o setinu vteřiny a přiznává: „Začal jsem velmi dobře, ale uprostřed jsem ztratil několik sekund – jsem trochu zklamaný, ale dal jsem vše.

„Jsem rozhodně v nejlepší kondici svého života, ale načasování nebylo úplně dokonalé. Ale obě jsou neuvěřitelně rychlá období, takže to musíte přijmout.“

Sestry Cindy Cimber a Tiffany Porter získaly dvě stříbrné a bronzové medaile v překážkách žen na 60 m.

Dvojice skončila za nizozemskou obhájkyní Nadine Visserovou, která si zajistila jasné vítězství za 7,77 sekundy, Semper předběhl sérii za 7,89 sekundy a Porter tři sta sekund za sebou.

Britská štafeta mužů a žen na 4 x 400 metrů zakončila šampionát dvěma bronzovými a stříbrnými medailemi.

Ženské kvarteto složené z Jesse Knightové, Zoe Clarkové, Judy Williamsové a Amy Pepeové obsadilo druhé místo v rušném závodě žen za zlatou medailistkou Hollandovou.

Mužský tým ve složení Joe Breyer, Owen Smith, Lee Thompson a James Williams obsadil bronzovou medaili za Nizozemskem a Českou republikou.

READ  Ryan Reynolds a Rob McElhenny sní o připojení k Wrexhamu v Premier League | fotbalové zprávy