Hickey dává dva góly, Honault dva, když Kanada porazila Česko a otevřela Mezinárodní para hokejovou ligu

Kanadský hokejový tým PARRA odstartoval v PARRA International Cup of Hockey razantně, když v sobotu v Ostravě zvítězil 3:0 nad hostitelskou Českou republikou.

Trojnásobný paralympionik Liam Hickey vstřelil dva góly, včetně prázdné branky, aby zpečetil vítězství, zatímco Mathieu Lelifri vstřelil svůj první gól za Kanadu, aby zajistil pojistku ve třetím poločase.

Kanaďané po bezbrankovém prvním poločase dominovali a dohrávali s 25 střelami na bránu. Jean-François Honnault skóroval 13 zákroky.

„Doposud jsme se soustředili na hraní silného obranného hokeje a myslím, že jsme to dokázali,“ řekl kanadský hlavní trenér Ross Herrington. „Bylo skvělé vidět příspěvky od veteránů i nových hráčů.“ „Pro mě je to pro nás stavební kámen a motivuje nás k lepším zítřkům.“

Hickey otevřel skóre v RT Torax Arena gólem na začátku druhého poločasu. 24letý hráč ze St. John’s, NFLD, vypálil zápěstím přes horní polici brankáře Martina Cudillu poté, co obdržel přihrávku od Jamese Dunna. Zásadní přihrávku dostal po rozehrávce na modré čáře i jeho parolympijský spoluhráč Dominic Cozulino.

Leifer pěknou střelou přes Kudelovu rukavici poslal Kanadu do vedení 2:0, když ve třetím zápase zbývalo 6:32. Saud Al-Masoudi dostal pomoc s hrou.

Češi necelé dvě minuty od konce utkání stáhli svého brankáře, Hickey však naději na zvrat ukončil závodem na ledě ke skórování do prázdné branky poté, co ve středu ledu sebral kotouč od Cozulina.

„Jsem na tento tým tak hrdý,“ řekl Honnault. „Tvrdě jsme pracovali, abychom se dostali do tohoto bodu, a všichni jsou v hale tak šťastní.“

Na soupisce Kanady je devět členů paralympijského týmu, který v březnu získal stříbrnou medaili na olympijských hrách v Pekingu, spolu s nováčky reprezentujícími Kanadu poprvé.

„Museli jsme se toho držet dnes, protože to nebyl náš nejlepší začátek,“ řekl Hickey. „Máme tady mladý tým a novou skupinu hráčů.“

READ  Kompletní rozvrh, jak se dívat

„Bylo dobré přijmout tuto výzvu a dnes vyhrát. Mezi třetinami jsme byli pozitivní a nenechali si nic proběhnout hlavou. Celý zápas jsme měli dobrou energii a na tom musíme stavět.“

Kanaďané se v neděli v 10:00 SEČ utkají s Mezinárodní para hokejovou ligou (IPH). IPH je tým složený ze sportovců z Německa, Norska a Slovenska.

Turnaj potrvá do 30. září.

Sledujte | Co bude dál pro ženský para hokej?:

Co bude dál v ženském para ledním hokeji?

Hostitelka Jacqueline Dore se připojuje k kanadské trenérce ledního hokeje Tara Chisholm, aby diskutovali o historicky prvním mistrovství světa ve výzvě a o tom, co bude dál v ženském ledním hokeji.