Hollingsworth a Rodriguez Finale na mistrovství světa ve veslování 2022

Raices, Česká republika – Manžel bývalých amerických přátel, Henry Hollingsworth ’22 a José Rodriguez ’22, reprezentoval Spojené státy na Mistrovství světa ve veslování v roce 2022, které se konalo minulý týden v Evropě.

Oba medvědi pádlovali ve čtyřčlenné americké posádce a nakonec skončili čtvrtí ve finále B. Rodriguez sedí na třech sedadlech s Hollingsworthem na přídi.

Americká posádka zahájila mistrovství světa druhým místem v úvodním kole a časem 5:55,13 skončila za Austrálií (5:53,31). Spojené státy předčily Švýcarsko (5:55,38).

Ve čtvrtek (22. září) se posádka vrátila do vody k prvnímu semifinále a zajela čas 6:09,33 a skončila pátá. Nizozemí vyhrálo semifinálový závod s časem 6:02,96.

V sobotním finále B zajeli Američané časem 6:00,87 a skončili čtvrtí v nabitém závodě. Německo vyhrálo závod s časem 5:59,08 s Irskem (5:59,16) a Polskem (5:59,56) skončilo druhé a třetí.

Sportovní nadace Brown University
Brown University Sports Foundation (BUSF) je mízou atletického programu a existuje s cílem zlepšit zážitek studentů a sportovců prostřednictvím charitativní podpory od absolventů, rodičů, fanoušků a přátel. Dar od Sportovní nadace má okamžitý dopad na medvědy hnědé dnes a pomáhá jim být nejlepšími ve třídě, v soutěži a především v komunitě. Chcete-li se dozvědět více o podpoře medvědů, klikněte