Hrabal z UMass získal s českým týmem bronzovou medaili na mistrovství světa juniorů IIHF

Göteborg, Švédsko – První brankář z University of Massachusetts v hokeji Michael Hrabal Na mistrovství světa juniorů IIHF v roce 2024 získal bronzovou medaili poté, co pomohl své rodné České republice k zápasu o bronz, když tým v pátek porazil Finsko 8:5.

Hrabal se připojuje k seznamu šesti bývalých vítězů medailí UMass v turnaji jako aktuální Minutemen Kenny Connors A Ryan Ofco Byli součástí týmu USA, který získal bronzovou medaili v roce 2023. Brankář Philip Lindbergh S Finskem vyhrála zlato v roce 2020 a Cal Makar S Kanadou získal zlato v roce 2018, zatímco na stejném turnaji působil jako ředitel operací s vybavením josh ben V posádce s týmem USA získal bronzovou medaili. Stephen Werner byl prvním Minutemanem, který získal medaili na mistrovství světa juniorů, v roce 2004 získal zlato se Spojenými státy.

Hrabal odehrál všech sedm zápasů České republiky na turnaji, zaznamenal bilanci 3:2 s úspěšností 0,877 procenta a 3,40 góly proti průměru přes 370:13 v síti, s celkovým počtem 150 zákroků. Čechům pomohl do semifinále 28 zákroky na 30 střel ve čtvrtfinále 3:2 nad Kanadou. Také se 30krát zastavil proti Spojeným státům během skupinové hry v zápase, ve kterém Česká republika skončila 3:3 po regulaci a prodloužení, než tým nakonec prohrál na pokutové kopy. Trenéři týmu ho vybrali mezi tři nejlepší hráče turnaje v českém týmu.