Hráči Galway WFC září, když Irská republika WU19 porazila Českou republiku WU19 2-0

Dvě branky Emmy Dohertyové zajistily Irské republice vítězství v 2. kole kvalifikace o postup na ME UEFA WU19 žen do 19 let, když v Opavě porazily Českou republiku 2:0.

Tým Davea Connella udával tempo hned od začátku s Erin McLaughlin, která způsobila zkázu, než Aoibheann Clancy a Becky Watkins předvedly své neuvěřitelné schopnosti a pohyb.

Naopak Sabina Střížová ve 27. minutě donutila Rogela Oskalnettiho k záchraně, ale bylo pravděpodobnější, že jako první skóruje Irsko, protože Dohertyho teč vytáhla soupeřící obránce z pozice a vytvořila šance pro své spoluhráčky, aby se s nimi střetli.

Bez branek v přestávce Connellův tým ve druhém poločase otočil tempo a vstřelil zasloužený gól. Ve 48. minutě se Dohertyová vyškrábala na míč Kerriana Browna, kontrolovala míč, zachovala klid a dobře zakončila.

Tvrdá a tvrdá obrana Kate Slevin na něj udělala dojem a ve spojení s Therese Kinnevey byla výjimečná. Skvělá kooperativní hra se odehrála v 77. minutě, ale Watkinsová svým pokusem trefila břevno.

V další fázi měla Česká republika největší šanci na skórování, Oskalnettiová by ale svému týmu opět zajistila čisté konto. V 79. minutě vystřídala Maria Reynoldsová za Poatkinse a na Clancyho místo v 90. minutě vstoupil Moiran Devane.

Stále byl čas na další gól, protože Dohertyová si vysloužila svou druhou hlavičku v prodloužení, když potkala přímý kop Jesseho Stapletona.

Irsko bude mít pocit, že se může ještě zlepšit, ale zápas proti Francii příští sobotu to byl skvělý začátek.

Irská republika: Rogel Oskalnett, Kate Slevin, Shauna Brennan, Della Doherty, Therese Kennevy, Jesse Stapleton, Becky Watkins (Maria Reynolds), Uibahn Clancy (Maureen Diffany), Emma Doherty, Erin McLaughlin, Kerian Brown.

Česká republika: Tereza Fuchzonvá, Nikola Prazienková, Radka Lindaková (Tereza Černá), Klára Duchaková, Radka Hlouchová (Andrea Svibková), Sabina Střízová, Lucie Jelinková, Denisa Jonásová (Amálie Koptosová), Šárka.

READ  Mužský fotbalový tým UNC porazil UNC Wilmington 3:0 a získal první domácí výhru v sezóně

Pravidlo: Catarina Campos (Portugalsko).