IIHF – Češi to dělají 2 na 2

Češi porazili Kazachstán 5:1 ve druhém zápase obou týmů na mistrovství světa 2023 IIHF. Mladí a nikdy nekončící Alcasas, kteří včera zezadu porazili Norsko v penaltovém rozstřelu, však Čechy trochu vyděsili, když do třetí třetiny šlo jen za stavu 2:1.

Český obránce Michal Jordan řekl: „Měli jsme mnoho šancí, ale nedali jsme gól, dali jsme jen jeden gól a možná jsme trochu nervózní, protože člověk nikdy neví.“ „Třeba nám puk přeskočí přes hokejku a vyrovná hru? Ale ve třetím jsme odvedli dobrou práci a byli jsme spokojeni se dvěma výhrami.“

Češi porazili Kazachstán 43:15.

„Myslím, že to byl dobrý zápas,“ řekl Patyrlan Muratov, útočník Kazachstánu, který asistoval u branky své strany. „Na první etapu jsme nebyli připraveni, ale ve druhé jsme se zvedli. Prohráli jsme, ale je to pro nás dobrá zkušenost. Učíme se a užíváme si to.“

Češi se výhrou připojili ke Kanadě a Švýcarsku na čele skupiny B se šesti body po dvou zápasech. Kazachstán okupuje dvě místa a je pátý ve skupině.

Lukáš Sedláč zaznamenal za Českou republiku gól a dvě asistence a po prvních dvou zápasech na mistrovství světa dal 30letému hráči pět bodů.

„Je skvělý,“ řekl Zabořil o Sedlkovi. „Jen doufám, že bude pokračovat tímto směrem, protože je to opravdu skvělý lídr na ledě, hraje správným způsobem každý zápas, takže je pro tento tým opravdu cenný.“

Dominic Kubálek a Michael Spišek zaznamenali po dvou bodech pro Čechy, kteří hodně poškodili přesilovou hru, když šli 3 na 6. Kazachstán byl 0:1 a jediný český trest zápasu přišel v čase 1:39. .

V první třetině to vypadalo, že se Češi z této hry vyhrabou, přehráli Kazachy 17:4 a ujali se vedení 2:0.

READ  USA jsou s Královstvím „stálým partnerem“ a ministr zahraničí slaví 65 let českých vztahů

Skóre otevřeli v 8:48, když Jakob Zburil bral míč z bodu do jamky a odrazil bočního blokaře Andreje Šutova.

„Byl to skvělý pocit,“ řekl obránce Boston Bruins o svém prvním gólu ve Světové sérii. „Bylo to pro mě snadné, protože moji spoluhráči odvedli dobrou práci při kontrole brankáře. Vzal jsem to na střed a viděl jsem jasnou přihrávku na střelu, tak jsem to udělal a vešel.“

Vedení 2:0 v přesilovce přišlo v čase 15:25, kdy Michal Kempný vykopl singl Dominika Kubálka, který překonal Šutova na rukavici.

Akce skutečně začala v polovině druhého poločasu, kdy Valeri Orekhov nasedl na Jakuba Fleka v částečném úniku, což mělo za následek penalizaci. Míč si trefil Kobalik, který se pokusil o bekhendový kop z nohou Šutova, ale kazašský brankář ho zachránil.

Pak, o 59 sekund později, skóroval Kazachstán. Hráči rychle posunuli puk kolem české šestnáctky a Muratov nakrmil dopředu Maksima Mukhametova, který ho volejem vrátil přes Marka Langhammera.

O něco více než minutu později nezdařený český sprint jedním směrem rychle vedl k úniku Kazachů ve druhém. Nikita Mihailis sám bruslil Langhammera a pokusil se o střelu na pět jamek, ale byl zamítnut.

„Druhý poločas jsme nehráli dobře,“ řekl český kapitán Roman Červenka. „Byli jsme hodně riskantní, dali jsme jim 2 na 1 a 3 na 2. To není náš hokej. Musíme hrát dobrou obranu a toho využít k vytváření šancí. Ale ve třetině jsme hráli lépe a dostali jsme tři body, to je hlavní.“

Češi na začátku třetí třetiny obnovili dvoubrankový náskok. Z výpadu nahodil David Tomášek puk rukavicí na modrou čáru a nakrmil Sedláka, který nízko překonal Šutova na vzdálenější stranu.

O pár minut později zvýšili na 4:1 v přesilovce, když Červenka poslal Janu Koštálkovi teč z bodu, který všechny sfouknul.

READ  Mistrovství světa v hokeji do 20 let | Trenér nařídil větší agresivitu a tvrdost a Češi ve Světovém poháru přešli přes Rakousko

Kobalík završil skóre jednorázovou střelou 5 na 3 na 1:01.