IIHF – Velká výhra pro Českou republiku

Jakmile Češi začali, nepřestali. Sale vyprodukoval dva rychlé góly – první útěk svou stranou krátkými údery, druhý bravurně provedený pokutový kop – otevřel vedení 3:0 a sebral Němcům zápas. Sale byl na pokraji zkompletování pětiminutového hattricku, ale Ankirchner si zabouchl dveře před nosem poté, co si útočník Komety Brno našel prostor před sítí.

Češi se dostali do vedení 3:0, sklouzli k některým špatným návykům a Německo bylo po trestu Adama Kasabiho v O-zóně vystaveno hře 5 na 3 na 23 sekund. Pokutový kop však udělal své a Češi šli v prvním poločase o tři branky.

„Po prohře se Slovenskem jsem byl trochu nafouknutý,“ řekl Dominic Peter. „Byl to pro nás důležitý zápas a chtěli jsme v něm hrát od začátku. Podařilo se a celý zápas jsme byli lepší.“

Na začátku druhé půle zvýšil na 4:0 kapitán Jakub Dvořák, který dohnal Ankirchnera domů. Vedení se ujímá Leon Willerscheid, který měl včera těžký den proti Kanadě.

Pokud měl Sale klíče od Ankirchnera, ukazuje se, že Hradec věděl, jak Willerscheida vyřešit. Během tří minut přivítal nového brankáře do hry úhledným bekhendem z podání Dvořáka, o dvě minuty později založil svůj druhý. Ty góly s nadšením přijala skupina fanoušků z Mladé Boleslavi, kde Hradec hraje za svůj hokejový klub.

„Byl to pro mě skvělý moment,“ usmíval se Hradec. „Na zápas jsem měl svou rodinu, byli tu moji rodiče a jsem opravdu nadšený, protože nás mohli přijít podpořit a my jim můžeme podat dobrý výkon.“

Sale si ve 35. minutě myslel, že má na kontě hattrick, když se i přes svou úvodní střelu dokázal protlačit do sítě a zajistit, aby puk prošel gólmanovými chrániči. Volání na led však bylo překážkou pro brankáře a i přes výzvu české lavičky byl odpískán gól.

READ  Tomas Sucek: Maratonský muž v České republice je připraven na velkou scénu | Česká republika

Na začátku třetí třetiny byl po kontrole Petera ze zápasu vyloučen německý kapitán Edwin Traubmann. Český útočník dokázal pokračovat, ale německá obrana velkou penaltu zabila. V polovině posledního poločasu mělo Německo solidní herní příležitost a Linus Brundle byl blízko gólu útěchy.

Konečně v 57. minutě vstřelilo Německo svůj první gól na turnaji. Střelcem byl Brundle, který zblízka natlačil puk do sítě s pomocí svého spoluhráče z Mannheimu Kevina Beckera. A na změnu výsledku to nestačilo, ještě než Peter přidal sedmý gól pro Česko, ale Němcům to po těžkém začátku turnaje dodává povzbuzení.

Pro Českou republiku je dalším testem působivý švédský tým. Peter si však myslí, že on a jeho spolužáci mohou vedoucímu skupiny A položit několik otázek. „Myslím, že jsme dnes ukázali, co Češi umí,“ řekl. „Jsme dobrý tým, tak uvidíme, co se stane ve zbytku šampionátu.“