Ind Diksha Dagar bojuje o historický titul LET

Dagarová, která v roce 2023 vyhrála svůj druhý titul na LET, by se tento týden mohla stát první indickou golfistkou, která získala titul za zásluhy.

Sezóna Women’s European Tour začala pro Indii úspěchem a úspěchem může také skončit.

Diksha Dagar je jedním ze šesti hráčů, kteří by mohli vyhrát celkový závod LET na Costa del Sol.

Na třetím místě, za Thajkou Trishatem Chenglapem a hvězdou francouzského Solheim Cupu Céline Pottier, Dagar ví, že vítězství na závěrečném turnaji Andalusia Costa del Sol Open z ní udělá první Indku, která získá prestižní titul, pokud to neudělá Chenglap. Dokončete za upřímnou vteřinu.

„Taková příležitost nepřichází snadno a já jsem ji musela využít,“ říká 22letá dívka, jejíž otec Narinder je jejím trenérem a nosičem na plný úvazek.

„Moje údery a řízení jsou opravdu dobré a teď je to všechno o nadhazování. Pokud rány padnou, mám šanci. Loni jsem skončil 54. v průběžném pořadí a teď jsem třetí.“

Dagarin výkon, pokud vyhraje závod na pobřeží Costa del Sol a bude ve společnosti takových jako Georgia Hall English (2018, 2017), Charlie Hall (2014) a Laura Davies (vítězka rekordních sedmkrát), bude jeden. z velikánů indického sportovce.

Její sezóna začala pomalu a nedokázala se kvalifikovat na úvodní turnaj v roce 2023, Kenya Women’s Open, ale věřila, že dlouhodobé hraní jí nakonec přinese odměnu.

Dagar letos startovala na 26 z 28 turnajů LET, což je vyčerpávající program, který ji zavedl přes Afriku, do Saúdské Arábie a z Floridy na její domácí akci v Dillí – a také na 17 akcích v Evropě.

„Dívám se na to, jako bych hrála golf každý den,“ říká Dagar, když dolaďuje svou krátkou hru před čtvrtečním startem v Las Brisas.

READ  Sportovní zprávy ve zkratce k 17. červenci

„Indie je velmi daleko, takže nemá smysl se mezi akcemi vracet domů. Klidně bych mohl pokračovat v turnajích. Když hraji pravidelně, poznávám své slabiny a pak je mohu zlepšovat.“

Aditi Ashok, která vyhrála zahajovací akci LET v Keni, získala kartu LPGA Tour a je nejvýše postavenou indickou golfistkou, která je na 59. místě na světě. Nyní, 167, Dagar poskočila o více než 200 míst během tohoto úspěšného roku – roku, kdy vyhrála svůj druhý titul LET v České republice.

„Dostala jsem spoustu gratulačních zpráv,“ vzpomínala po svém červnovém úspěchu. „Když jsem vyhrál, myslel jsem na svou matku a chtěl jsem vidět její výraz. Když jsem se vrátil do Indie, bylo mnoho lidí, kteří se se mnou chtěli vyfotit. Je to velmi zvláštní pocit.

„Pokud vyhraju titul, bude to pro lidi v Indii hodně znamenat. Díky tomu bude golfová komunita v Indii velmi hrdá.“

Dagar měl druhý nejvíce birdie na LET v roce 2023 s 263, jen šest za Cheenglabem, který také vede pořadí nováčka roku. Umístění v top 10 na LET má také výhodu v získání místa v závěrečné části kvalifikační série LPGA Tour v prosinci.

Dalšími hráčkami, které by mohly tento týden vyhrát závod na Costa del Sol, jsou Švédka Johanna Gustafssonová, Němka Alexandra Forsterlingová a Španělka Ana Pelez Trevino.

V rekordní sezóně pro LET Championship, Zatímco celkové prize money za 29 turnajů se blíží 35 milionům eur, může dojít až do nedělního posledního kola, kde se určí cíl titulu.

Dagar doufá, že to bude její místo pro slávu. Jeden zásah by završil perfektní zakončení skvělé sezóny.