Indická žena dokončí svou kampaň v horní části seznamu

Ani |
Aktualizováno:
22. února 2021 14:26 on je

Nové Dillí [India]„22. února (ANI): Indiánští boxeři si v poslední edici Jadranské perly prodloužili svůj dobrý běh a v poslední den akce v Černé Hoře v Budvě získali další dvě zlato, aby zakončili své velmi úspěšné výpravy a zajistili si první místo v medaili záznam.
Pepiroguesana Chano (51 kg) a Arundhati Choudhury (69 kg) získali zlato, Lucky Rana získala stříbro, zatímco indické ženy se ukázaly jako první tým s 10 medailemi (pět zlatých, tři stříbrné a dvě bronzové). Na druhém a třetím místě skončil Uzbekistán (2 zlaté) a Česká republika (1 zlato).
Arundhati, trojnásobná zlatá medailistka v Indii, znovu prokázala svoji nadvládu. Rajasthanský boxer dosáhl dominantního vítězství 5: 0 nad Ukrajinkou Marianou Stoykovou.
Manipurská dívka Chanu, která trénuje na Akademii MC Mary Kom, však musela tvrdě pracovat proti malé asijské šampiónce Sabině Popokulové z Uzbekistánu, než porazila soupeře v těsném souboji s rozhodčím 3: 2, aby vyhrála finále jako stejně jako zlatou medaili.

V kategorii 64 kg zatím Lucky prohrál s finským boxerem Leahem Bokilem 5: 0, aby získal stříbro.

Alfia Pathan (+81 kg), Finka (60 kg) a Te Sanamacha Chano (75 kg) jsou další indičtí boxeři, kteří dříve v turnaji získali zlaté medaile ve svých kategoriích. Pro svou působivou show byla Vinka oceněna jako nejlepší boxerka v turnaji. Se dvěma medailemi v kategorii mužů zakončil 19členný indický tým svoji kampaň celkově na druhém místě (12 medailí). V celkovém hodnocení se Uzbekistán a Ukrajina umístily na prvním a třetím místě.

Turnaj Adriatic Pearl poskytl Indům ideální příležitost, protože se turnaje zúčastnili poprvé od jeho uzavření. S mistrovstvím světa v boxu mládeže AIBA naplánovaným v Polsku od 10. do 24. dubna pomohou fantastické výkony mladým indickým boxerům získat důvěru v budoucnost. (Ani)