Interní český ceremoniál vyhlašuje první jména pro závody na 60m a 800m | Zprávy

Interní český ceremoniál vyhlašuje první jména pro závody na 60m a 800m |  Zprávy

Ital Samuel Ciccarelli, halový mistr Evropy na 60 metrů, se ve druhém českém halovém podniku utká s Britem Jeremiahem Azzem, bronzovým medailistou z haly na 100 metrů. IAAF World Indoor Tour Gold 2024 setkání v Ostravě 30. ledna.

Azo je obhájcem titulu v běhu na 60 m mužů, když dosáhl skóre 6,58 – 0,02 – vyhrál letos v Ostravě. Ceccarelli se poprvé představí na zápase sezóny, protože bude chtít navázat na PB 6,47, který mu v březnu v Istanbulu vynesl jeho kontinentální titul. Závodění v Ostravě mu však není cizí, na venkovním mítinku Zlatá tretra v červnu skončil druhý, když na stovce zajel 10,15 sekundy.

Postaví se vedle domácího favorita Jana Filippy, který vyhrál Czech Indoor v roce 2022, a halového mistra republiky Zdeňka Stromska.

„Czech Indoor je můj oblíbený mítink. Je to největší halový závod v České republice a většinou se mi tam daří, takže se na to těším,“ řekla Filippa. „Jsem obzvláště zvědavý na Ceccarelliho, který „měl skvělou halovou sezónu.“ Uvidíme, jestli to dokáže navázat.

„Myslím, že do Ostravy přijedu v dobré formě, abych mohl konkurovat těm nejlepším. Bude to moje poslední halová sezóna, takže ze sebe chci dostat to nejlepší.“

Závod mužů na 800 metrů bude svědkem soutěže mezi Brity Maxem Borgenem a Elliotem Gilesem.

Burgin má na Ostravu hezké vzpomínky a rád v tom bude pokračovat i při přípravě na svou první halovou sezónu. Tento 21letý hráč čelil v posledních letech problémům se zraněním, ale v roce 2021 vytvořil evropský rekord U20 1:44,14, aby vyhrál setkání na Zlaté tretře, a následující rok skončil třetí v čase 1:44,54, než běžel PB. . 1:43,52 v Turku.

Giles má zkušenosti s českým halovým podnikem, když v roce 2022 vyhrál 1500 m časem 3:35,93. Tentokrát bude závodit na 800 m, závod, ve kterém měl 1:43,63 PB, což z něj dělá druhý nejrychlejší halový běžec na 800 m Absolutně.

READ  DVIDS - VIDEO - 405. AFSB APS-2 v akci během DEFENDER 24 v ČR

Postaví se vedle českých atletů Filipa Snidera a Jakuba Dudicy, mistra Evropy do 20 let.

Zúčastní se také jejich české krajanky Tereza Petrželková a Láďa Vondrová poté, co byla již oznámena jejich účast na běhu na 400 metrů.