Jackie Kiddle z Nového Zélandu získává bronz na mistrovství světa ve veslování v České republice

Novozélanďanka Jackie Kiddle (vpravo) slaví bronzovou medailí na mistrovství světa ve veslování v roce 2022, vlevo rumunská vítězka Ionella Kusmiuk, centr a stříbrný medailista z Nizozemska Martin Veldhuis.

Ondřej Hájek / AP

Rok poté, co přišla o soutěž na olympijských hrách, získala Jackie Kiddle bronzovou medaili na mistrovství světa.

Novozélandská veslařka skončila včera večer ve finále veslování jednotlivců v lehké váze v Ratchezu v České republice na třetím místě, čímž dala své zemi první medaili v regatě v roce 2022.

Kiddle byl polovinou novozélandské posádky lehké váhy vybrané pro loňské olympijské hry v Tokiu, ale když Zoe McBride odešla měsíce před hrami do důchodu, Kiddle zůstal bez spoluhráče potřebné kvality a vstup na loď byl vytažen.

Osmadvacetiletý hráč, který získal s McBridem stříbro z mistrovství světa v roce 2017 – a zlato v roce 2019, kdy se regata konala naposledy před Covidem-19, způsobil, že další dvě plánované akce byly odvolány – vedl v polovině cesty, než skončil za ním. Rumunská medailistka Lunila Kusmiuk a nizozemský stříbrný medailista Martin Veldhuis.

* Prendergast a Williams vybojovali vítězství pro Nový Zéland na mistrovství světa ve veslování
* Jednotliví veslaři z Nového Zélandu mají rychlý start na mistrovství světa ve veslování v roce 2022
* Ženský superhvězdný pár opět vede novozélandské naděje na získání medaile na mistrovství světa ve veslování
* Je nepravděpodobné, že by Nový Zéland soutěžil osmkrát na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 navzdory úspěchu v Tokiu
* Mahi Drysdale bude soutěžit v čestném závodě a vyzvat Ondřeje Sinka na mistrovství světa
* Jordan Barry dostal druhou trhlinu ve dvouhře na mistrovství světa ve veslování

Pro Kiddle to byla daňová regata, která o víkendu poběží také finále double B lehké váhy s Rachel Kennedyovou.

READ  Nejvyšší úroveň kvality hlasu ATC pro český vzdušný prostor

Olympijská šampionka žen Emma Twiggová bude v neděli večer usilovat o další zlato ve finále mistryň světa poté, co dosáhla působivého vítězství v semifinále.

Nemoc zabránila Twig (35) v účasti na regatách Světového poháru na začátku této sezóny, ale Ratches se podívala ostře a připravila se na vycházející hvězdu Caroline Florijn z Nizozemska. Čtyřiadvacetiletá hráčka ve své první sezóně vyhrála dva tituly Světového poháru a zlato mistryň Evropy.

Novozélandský střelec dvouhry Jordan Barry udělal obrovské zlepšení, o které usiloval v kvalifikaci do ‚A‘ finále.

Barry se na své první mezinárodní cestě na palubě olympijských her v Tokiu trápil, ale tento týden zůstal na stejné elitní úrovni a v semifinále byl třetí za mistrem světa Uli Zeidlerem z Německa a Graemem Thomasem z Británie.