Jacko Gill zvítězil osobně nad Tomem Walshem ve druhé všední události umístění dne

Jaco Gil ohromil obrovský dav na International Track Meet v Christchurch svým třetím po sobě jdoucím vítězstvím nad bývalým mistrem světa v Canterbury Tomem Walshem.

John Davidson / Photosport

Ne mnoho sportovců může tvrdit, že dosáhlo osobních nejlepších výsledků a porazilo bývalého mistra světa ve svém druhém závodě dne – ale Jaco Gil může po svém třetím vítězství v řadě nad kiwiským soupeřem Tomem Walshem.

Jill dosáhla v sobotu večer na mezinárodním závodním okruhu v Christchurchu 21,52 metru, aby porazila svého rodného šampióna Walsha, který skóroval 21,46 metrů.

Aucklandský vítězný hod se uskutečnil jen několik hodin poté, co vystřelil 21,19 metrů na akci připomínající desáté výročí Akademie Shaka Sola Throw v Lower Hut.

Po svém šampionátu v údolí Hutt Valley naskočila Jill do letadla směřujícího do Christchurchu, když popadl titulky na výstavní akci před velkým davem atletického stadionu Nga Puna Wai.

– Anna Grimaldi utváří novozélandský rekord v Christchurchu, když Jaco Gil opět porazí Toma Walsha
* Tom Walsh v soutěži Jacko Gill Challenge: „Jsem lepší nadhazovač. Je čas předvést to.“
* Jaco Gil podepisuje Toma Walsha další porážku ve vrhu koulí v Cox Classic

Tom Walsh (vlevo) a Jaco Gil sledují akci putterů s muži v Christchurch.

Kay Schwearer / Getty Images

Jill skromně bagatelizovala svoji sérii vítězství nad Walshem a řekla: „Je v těžké fázi tréninku a možná jsem v lehčí fázi.

„Když už jsem to řekl, myslím, že je nás víc,“ řekl.

Konečná postava tohoto mladého bývalého mistra světa ukazuje přesně toto.

Jill dosáhla za prosincovou noc v Aucklandu v prosinci 21,05 metru, aby zvítězila nad Walshem (20,14 metru), minulý týden se zlepšila na 21,11 metru na stadionu Wanganui Cox Classic Stadium, přičemž Walsh dosáhl 20,79 metru.

READ  Sport v televizi: neděle 25. července 2021

21,52 metrů v Christchurchu bylo o 5 cm vyšší než předchozí nejlepší výkon 21,47 metrů, který byl v České republice zaznamenán v září 2017.

Před touto sezónou Jill hodila na Novém Zélandu před čtyřmi lety více než 21 milionů s nabídkou 21,01 milionu v Lower Hut v lednu 2017.

Gill byl v posledních několika letech ve stínu Walsha, bronzový medailista na olympijských hrách v Riu, mistr světa v roce 2017 a zlatý medailista na hrách společenství 2018.

Ale je zjevně nadšený, že má letní výhodu. K tomuto limitu.

„Je to to nejlepší, co na Novém Zélandu máme, takže kdykoli mohu porazit, ukazuje to, že budu v pořádku. Jsem velmi šťastná,“ řekla Jill.

Tom Walsh produkoval dvě nejlepší sezóny na mezinárodním závodním okruhu v Christchurch, ale po Jacou Gilovi skončil opět druhý.

Walsh – jehož osobní rekord byl 22,09 metru (stanovený na mistrovství světa v Dauhá v roce 2019) – by měl dvě snahy podpořit nejlepší sezónu Christchurch, 21,43 metru v prvním kole a 21,46 metru ve třetím kole.

Paní Valerie Adamsová vyprodukovala své nejlepší snímky v průběhu 11 měsíců v Christchurch.

Paní Valerie Adamsová popsala své úsilí o vítězství v ženském výstřelu v délce 18,41 m jako „krok správným směrem“.

Dvojnásobná olympijská vítězka dosáhla svého nejlepšího úsilí za téměř rok, když se blížila k olympijské kvalifikaci v Tokiu na 18,50 metrů.

Bara Anna Grimaldi kdekoli dosáhla na skoku do dálky třídy T47 novozélandského rekordu 5,78 m v hlavní ženské soutěži, kterou vyhrála Daffy Crowns z Christchurch Old Boys s 5,98 m.

Eddie Osei-Nikitia (vlevo) porazil Tian Welpton, aby vyhrál závod na 200 m na mezinárodním setkání v Christchurch.

V jiných událostech obrátila nepřátelská hvězda Eddie Osei-Nikitia soupeře Christchurch Tiana Wilptona, aby zvítězil na 200 metrů u mužů za 21,24 sekundy, aby pomstil jeho stometrovou porážku Wilptona v Boots Classic.

READ  Vítěz Tokia 2020 Funk porazil Fox na světovém poháru ICF kanoe ve slalomu v Krakově

200 m žen vyústilo ve vzácnou porážku nejrychlejší hráčky Nového Zélandu Zoe Hobbsové, kterou porazila Georgia Halsová, která dosáhla 24,44 sekundy.

Hobbes se stáhl z předchozí štafety, což vedlo k tomu, že se trochu rozesmál.

Lauren Bruce z Canterbury byla slavnou vítězkou ve svém rodném městě, když získala 71,22 metru, aby zvítězila v sedmé soutěži žen v kladivovém hodu.

Anna Grimaldi upevnila svůj rekord ve skoku do dálky pro sportovce.

Paralympijská vítězka Anna Grimaldi zlepšila svůj rekord na T47m o 6 cm, když na prvním závodě žen skáčela o 5,78 m Daffy Crowns z Canterbury o 5,98 m.

Portia Bingová byla ohromena vítězstvím v překážkách žen na 400 m, ale v náročných podmínkách nedokázala překonat hranici olympijské kvalifikace.