Jackson si zaslouží uznání Pendrelovi, Wilsonovi a Kamloopsovi za zdokonalení horské cyklistiky

Důvěra Jane Jacksonové v Kathryn Bendrellovou, Keitha Wilsona a komunitu horských kol Kamloops se vyplácí na okruhu světového poháru.

Producent Barrie, Ont. 26letý, na jaře loňského jara Tournament Capital, dychtivý učit se pod vedením Pendrela a bronzového medailisty Wilsona, trenéra a Pendrelova manžela.

Loni na jaře jsem byl v malé recesi, takže když mě napadla myšlenka přesunout se na západ, bylo to spíš jako „Proč ne? Jackson, který pracuje jako mechanik ve Spoke Bike a Ski.

„Myslím, že jízda v Kamloops a rozmanitý terén a stezky mi zvýšily sebevědomí a pohodlí při skokech na tratích světového poháru tady v Evropě.“

Jackson, jehož první úplná sezóna na mistrovství světa v elitě přišla na ženských olympijských hrách v roce 2019, zaznamenala 16. května svůj nejlepší fotbalový kariérní výsledek v Novém Městě, kde se umístila na 26. místě.

Na své první zastávce na okruhu Světového poháru 2021, která se konala 9. května v německém Alpstadtu, skončila na 38. místě.

Katherine Bendrell z Kamloops se směje po boku svého manžela Keitha Wilsona. – Kevin Light obrázky

Pendrel je šestinásobný národní šampion, dvojnásobný mistr světa. Trojnásobný mistr světa, zlatý medailista na hrách Commonwealthu a stříbrná medaile na panamerických hrách.

„Být kolem někoho, kdo byl na vrcholu tohoto sportu a měl za sebou celou kariéru, je úžasné, ale také nějak normalizující ambice stát se cyklistou světové úrovně, což je to, v čem jsem se snažil cítit oprávněně sám v sobě,“ řekl Jackson .

Pendrell, který se znovu snaží vytvořit ji poté, co 26. ledna porodila dceru Daru, se v České republice 16. května umístila na 23. místě a 9. května na 52. místě.

Výsledky čtyřicetileté soutěžící byly dostatečně dobré, aby potvrdily její místo v týmu Kanady na odložených letních olympijských hrách 2020, které se mají letos konat v Tokiu, od 23. července do 8. srpna.

Tato událost bude u příležitosti čtvrté olympiády v Pendrell.

„Na tréninku zaznamenávám více svislých metrů než doma,“ řekl Jackson. „Při některých prvních výletech, které jsem sem uskutečnil loni na jaře, jsem téměř vypršel, když jsem se snažil držet krok s Catherine a Keithem na jejich horolezeckých výletech.

Benderl a Jackson jsou v rakouském Liujangu a připravují se na mistrovství světa a evropskou sérii. Jedná se o třetí ze šesti stanic na okruhu světového poháru, protože akce je naplánována na 11. června až 13. června v Liujangu.

Jane Jackson

Jane Jacksonová v práci v říjnu na olympijských elitních mistrovstvích v horské cyklistice 2020 v rakouském Leogangu. Je na 28. místě – Fotografie Andy Fatis

V letošním roce se Jackson zaměřil na dokončení 20 nejlepších světových pohárů a vítězství v kanadském národním mistrovství, které se má konat v říjnu v Bay St. Paul, Q.

Díky nejnovějším výsledkům je Jackson v dobré kondici, aby mohl soutěžit na mistrovství světa horských kol UCI, které se bude konat od 25. srpna do 29. srpna v italském Val de Sol.

Dosažení stupně vítězů Světového poháru a kvalifikace na olympiádu patří mezi dlouhodobé cíle.

„Ve sportu často říkáme, že je třeba, aby vesnice podporovala sportovce na cestě na vrchol, a opravdu nemohu vyjádřit, jak nadšený jsem získal jejich vedení, perspektivu a přátelství spolu se zbytkem první cyklistiky.“ komunita. “Jackson řekl: Díky Work at Spoke jsem se poznal.

READ  Jessica Pegulaová poráží ve čtvrtfinále Montrealu svou deblovou partnerku Coco Gauffovou