Jasná vítězství pro Dánsko a Českou republiku při zahájení WMTBOC

Dánská reprezentantka Nikolin Splittorv a Christoph Bojjar z České republiky dosáhli přesvědčivých vítězství, když ve Švédsku začalo mistrovství světa v řízení MTB na střední trati.

V kategorii žen porazila Splittorf dánskou kolegyni Camillu Sogaardovou o 53 sekund před Švédkou Nadií Larssonovou o šest sekund.

Trať byla dlouhá 11,5 km a poskytovala technicky náročnou trať s mnoha rozhodnutími v relativně rychlém terénu kolem Säter.

– Neudělal jsem žádné skutečné chyby, ale musel jsem udělat několik zastávek, abych si udělal čas na přečtení mapy. Obvykle to nedělám, takže to bylo rozhodně těžké, řekla Splittorf Dánské řídící asociaci po svém vítězství.

Ve třídě mužů bylo vítězství Christopha Bogara ještě lepší, když porazil Samuela Buccalu (FIN) o 58 sekund. Další medaili pro Českou republiku získal Jan Hašek třetím místem, 1,39 za Pujarem na trati 13,5 km.

– Odvedl jsi velmi dobrý závod. Začal jsem sebevědomým tempem a v posledních náročných kontrolách jsem se snažil zrychlit na konci a myslím, že výsledek mluví za vše,“ řekl Bogar po závodě.

Sledujte televizní přenosy z dnešního závodu a ponořte se do skóre a mezičasů na IOF LIVE.

Díky vítězství je Nikolin Splittorv nyní nerozhodný s Camilou Sogaard na prvním místě ve Světovém poháru CX 80 se 140 body. Třetí je Gabriele Andrasiuniene (LTU) se 121 body.

Vojtěch Ludvik (CZE) dnes skončil čtvrtý a vede Světový pohár mužů CX 80 o 10 bodů před Simonem Braendlim (SUI). Dnešní stříbrný medailista Samuel Bukkala je o dva body méně než třetí Braendli.

Pořadí světového poháru CX 80 najdete zde

Mladí atleti dnes také závodili o medaile na střední trati a Karina Nurminen (FIN) rozdrtila zbytek pole W20 vítězstvím 2,36 minuty nad finkou Siljou Ylihietanen. Bronz získala Švédka Tilda Palmová.

READ  Nizozemsko vs Česká republika: předpovědi eura, čas zahájení, týmové zprávy, místo konání, výsledky h2h, šance

Hannes Hnilica (AUT) vyhrál třídu M20 o více než minutu, o stříbro se podělili Flurin Schnyder (SUI) a Flex Silver (SWE).

Sportovci MTBO se vrátí na kola v sobotu ráno na štafetu.
Sledujte televizní přenosy od 10:00 SELČ (UTC +2) na IOF LIVE.