Jessica Pegulaová porazí Marii Saccari a získá titul v Guadalajare

Američanka Jessica Pegulaová vyhrála svůj první titul na okruhu WTA 1000 vítězstvím 6-2 6-3 nad Marií Saccari v nedělním finále Guadalajara Open.

Třetí nasazená hráčka, která bude tento měsíc debutovat na turnaji WTA Finals v Texasu, porazila na cestě do finále čtyři grandslamové šampionky a na poražení Scary potřebovala pouhých 70 minut.

„Všechny lidi, které jsem porazil, moje síla dostat se sem byla podle mého názoru nejtěžší ze všech,“ řekl Pegula, který v předchozích kolech porazil hlavní vítězky Victorii Azarenkovou, Sloane Stephensovou, Biancu Andreescuovou a Elenu Rybakinovou.

„Takže jsem se trochu naštval, když jsem viděl losování.“

„Ale jak jsem to zvládl celý týden, vypořádal se se svými nervy a pocity dnes, jsem na sebe velmi hrdý.“

Pegula za stavu 2:2 změnil tempo a zajistil si úvodní set. Dvakrát zlomila, aby v dalším kole postoupila 5-2, než si zajistila vítězství, zatímco čtvrtá Scary se potýkala s nezamýšlenými chybami.

Pegula proměnila pět ze svých osmibodových bodů proti Skary, která hrála svůj druhý zápas dne poté, co předtím dokončila deštěm zpožděné semifinále proti Marii Božkové.

Bylo to vítězství Peguly ve 41. hře letošního hlavního tahu WTA, více vyhráli světová jednička Ega Sweetek (62) a druhý nasazený Ons Jabeur (46).

Vyšplháte se na třetí místo v žebříčku.

Dříve v neděli Sakkari porazila Bozkovou 7-5, 6-4 a připravila si sraz s Pegulou. V sobotu vyhrála první set, když zápas přerušil déšť.

Po návratu na hřiště se Řeka snažila urychlit výkon své české soupeřky a ubrala 4 litry, než se Pozková ujala vedení a následující tři zápasy smetla a vyrovnala set 4:4.

READ  Neeraj Chopra o finále Eugene Diamond League živě: Kdy a kde sledovat hvězdu Javelin v akci

Scari se snažila udržet své podání 5-4, než prolomila Bozkovou, aby si zajistila místo ve druhém letošním finále WTA 1000.