Kanada porazila Čechy před Spojenými státy – Hockey Book –

Pondělí 8. dubna bude v Utica ve státě New York velkým dnem. Nejenže se proti sobě postaví neporažené kanadské a americké ženské hokejové týmy, ale oblast Utica bude krátce po 15:00 EST svědkem úplného zatmění. Přestože akce potrvá jen něco málo přes tři minuty, miliony lidí se nahrnuly do severní části státu New York, aby byly svědky této vzácné události.

Zatmění neovlivní zápas mezi USA a Kanadou, protože shození puku pro tento zápas je naplánováno na 19:00 EST, ale dojde k němu během zápasu mezi Švýcarskem a Finskem.

Oba týmy své zápasy před zápasem vyhrály a bez porážky míří do finálového zápasu skupiny A. Pět nejlepších nasazených ve skupině A a tři nejlepší nasazené ve skupině B se kvalifikují do čtvrtfinále ve čtvrtek (11. dubna). Semifinálové zápasy se odehrají v sobotu (13. dubna), zápasy o medaile pak v neděli (14. dubna).

Kanada české polotovary

Dvě branky vstřelila Christine O'Neill Měl pomoc Při výhře Kanady 5:0, zatímco Danielle Srdachny, Renata Fast a Laura Stacey také vstřelily branky. Sarah Nurseová zaznamenala dvě asistence. Brankářka Ann-Renee Desbiens zaznamenala při své druhé výhře na turnaji 13 zákroků.

Kanadský tým Anne-Rene Debians
Anne-Renee Debians, tým Kanady (Josh Kim/The Hockey Writers)

Češi si v prvních deseti minutách nepomohli čtyřmi jednoduchými pokutovými kopy. To, co by bylo gólem v přesilovce Sarah Villiersové při druhé šanci Kanady, se vzdalo kvůli zásahu brankáře.

Kanada hraje v pondělí druhý zápas za tolik dní, podruhé na turnaji. Kanaďané vyhráli 4:1 nad Finskem a 3:0 nad Švýcarskem za méně než 24 hodin do zahájení turnaje.

SOUVISEJÍCÍ: Upper Deck, PWHL se zapsal do historie díky exkluzivnímu obchodu s obchodními kartami

Brankářka Anne-Renée Depien vychytala vítězství nad Finskem a Českem, zatímco Emerance Maschmeyer vyhrál nad Švýcarskem.

READ  Mezinárodní hlasová soutěž ČR a SR vyhlášená ve Weidneru k oslavě 10. výročí

Christine O'Neill před závěrečným zápasem v bazénu vedla Kanadu ve skórování (dva branky a čtyři body) po tříbodovém utkání proti Češkám, ve kterém vstřelila dva góly a zařídila první gól Danielle Srdachny na mistrovství světa žen. . . Sarah Nurseová a obránkyně Ella Sheltonová mají na kontě shodně gól a dvě asistence, což je druhé místo v týmovém bodování.

Pomalé USA překonávají Finsko

Kendall Quinn Schofield dvakrát skóroval a v sobotu (6. dubna) dovedl USA k vítězství 5:3 nad Finskem. Abby Murphy, Hilary Knight a Taylor Hayes měli každý gól a asistenci Zbytek zločinu. Eren Frankel předvedl devět zákroků.

Zatímco americký tým zabil v prvním poločase páteční výhry Česka 6:0 v prvním poločase pět penalt, Finsko v sobotu skórovalo jako první a díky dvěma přesilovkovým gólům Elissy Holopainenové vyrovnalo na první přestávce. Při nerozhodném stavu 2:2 ve druhé třetině vstřelili Hayes a Quinn Schofield góly v čase 7:42 a 11:40 a dostali USA do vedení. Sundelin ale udělal zápas o jedné brance gólem z úniku, když překonal Frankela bekhendovým vítězem. Quinn Schofield vstřelila svůj druhý gól v utkání 15 sekund po třetí třetině a pečetila tak výhru.

Spojené státy mají do pondělního zápasu mírnou výhodu, protože Kanada odehraje svůj druhý zápas za tolik dní. Spojené státy mají bilanci 6-2-1-0 v předběžné hře v aktuálním formátu bazénu a vyhrály pět z posledních sedmi zápasů.

Američané mají čtyři ze šesti nejlepších střelců turnaje v čele s Kendall Quinn Schofield, která ve třech zápasech zaznamenala tři branky a šest bodů. Útočník Alex Carpenter je se třemi góly a pěti body na třetím místě nejlepším střelcem turnaje, zatímco Hilary Knight a Caroline Harvey zaznamenaly po pěti bodech.

V Kanadě lze velmi očekávaný zápas sledovat na TSN1/5 a streamovat na TSN.ca a aplikaci TSN. To lze také vidět ve Spojených státech na NHL Network.

READ  Operátoři odpouštějí poplatky, protože hovory mezi Českou republikou a Ukrajinou narostou o 900 % - Brněnský deník