Kanada porazila Českou republiku 3:2 v OT na svém 20. juniorském mistrovství National Hockey League

HALIFAX, Nové Skotsko (AP) — Dylan Ginter vstřelil svou druhou branku v zápase v 6:22 v prodloužení a zajistil Kanadě ve čtvrtek večer vítězství 3:2 nad Českem a rekordní 20. juniorský hokejový titul.

Devatenáctiletý útočník Arizony Coyotes za stavu 2:1 zachytil přihrávku od Joshuy Roye a porazil brankáře Tomáše Suchaníka v prodloužení 3 na 3 poté, co Kanada ve třetí třetině vedla 2:0.

„To znamená všechno,“ řekl Gunter. „Nikdy nevíte, kdy budete mít šanci znovu vyhrát. Být tady s tímto týmem a hrát před těmito fanoušky a celou situací, nemohlo to skončit lépe.“

Shane Wright v den svých 19. narozenin skóroval za Kanadu a Tomas Milic předvedl 24 zákroků. Conor Bedard byl jmenován MVP turnaje.

„Nejlepší pocit na světě,“ řekl Wright a držel pohár. „Nemohl jsem být na tyhle lidi víc hrdý, nemohl jsem být víc hrdý na tuhle skupinu. Ještě se to nepotopilo.“

Kanada také vyhrála pozdní letní pandemickou show v Edmontonu v Albertě, její první opakovaný vítěz od pěti vítězství v řadě v letech 2005 až 2009.

„Od začátku na ně byl velký tlak,“ řekl kanadský trenér Dennis Williams. „Bylo snadné to dát dohromady, zvlášť po tom prvním zápase. Líbí se mi, jak každý den přicházeli na kluziště hladoví a chtěli víc.“

Za Česko odpověděli Jiří Kulich a Jacob Kos, kteří skórovali 54 sekund třetí třetiny. Suchunk zastavil 35 kol.

Češi v úvodním turnaji 26. prosince ohromili Kanadu 5:2.

Předtím Chazz Lucius zkompletoval hattrick v prodloužení, když Spojené státy porazily Švédsko 8:7 v zápase o třetí místo.

„Toto není hra, ve které chceme být,“ řekl Lucius, farmář ve Winnipegu u manitobského losa. „Ale celkově je to opravdu nezapomenutelný zážitek.“

Philipp Bistedt svým druhým gólem v zápase vyrovnal 21 sekund do konce zápasu. Góly vstřelili také Oscar Peterson, Leo Carlsson, Milton Oscarsson, Liam Ogren a Noah Ostlund. A ve středu Česko odskočilo a porazilo Švédsko 2:1 v prodloužení.

Na brance USA zvítězil Kidan Mberico, který zastavil 14 ze 16 střel ve třetí třetině a prodloužení. Trey Augustine minul pět branek na 20 střel v prvních 40 minutách. Lindbom provedl 28 zákroků.