Kanada prohrává se Švýcarskem a Spojené státy se kvalifikují do čtvrtiny mistrovství světa

Tisková agentura

RIGA, Lotyšsko – Švýcarsko se v sobotu na mistrovství světa v ledním hokeji vrátilo po gólu a vedlo Kanadu 3:2 proti dvěma neporaženým týmům.

Tyler Toffoli poslal Kanadu do vedení v polovině druhého poločasu v solidní hře, ale Švýcaři odpověděli góly Nico Hischiera a Daria Simona v kádru.

Andres Ampol zvýšil vedení na dva v poslední třetině, poté Michael Carconi odvrátil fackovací ránu Brada Hunta pro Kanadu, aby snížil manko na jednu, když zbývalo 3:38.

Kanada vytáhla brankáře Samuela Montembolta k dodatečnému útoku, ale Švýcaři se drželi.

USA porazily v Tampere Dánsko 3:0 a zůstaly na místě.

Alex Toch vstřelil jeden gól a přidal dvě asistence, když Spojené státy vyhrály pátou výhru z pěti zápasů.

Lidé také čtou…

Cutter Gauthier prolomil patovou situaci v polovině posledního poločasu razantní hrou, Toch zdvojnásobil vedení a Rocco Grimaldi zakončil branku do prázdné branky.

Brankář Casey DeSmith zastavil 22 střel a zablokoval.

Američané vedou skupinu A s 15 body a zajistili si postup do čtvrtfinále. První čtyři týmy ze dvou skupin po osmi postupují do vyřazovací fáze.

Švýcarsko vede skupinu B s pěti výhrami z pěti.

Česká republika skončila na druhém místě poté, co porazila Norsko 2:0 a ve čtvrtfinále se připojila ke Švýcarsku.

Dominik Kobálek vstřelil první gól plácačkou po silném výkonu České republiky a se sedmi góly vedl turnajovou tabulku střelců.

V Tampere Finsko porazilo obhájce titulu Rakousko 3:1 a získalo třetí výhru v řadě a Švédsko vstřelilo všechny své góly v úvodní třetině, když vyřadilo Francii 4:0.

Švédsko je druhé ve skupině A, jeden bod za Spojenými státy, a Finsko je o další bod zpět. Kvalifikovali se do další fáze.

V Rize porazilo hostitelské Lotyšsko ve skupině B Kazachstán 7:0 a zůstalo v boji o čtvrtfinále.

READ  SB postupuje, ale prohrává s č. 14 v Texasu, 10-6