Kanada zvítězila nad Německem nejslabším světovým pohárem 16: 2

Kanadští hokejisté rozdrtili německou slabou půdu 16: 2 na začátku 20. světové série v Edmontonu ve skupině A. Útočník Dylan Cousin se podílel na kanónu obhájce titulu se šesti body za hattrick a třemi asistencemi. Ve skupině B oznámily USA nováčka Rakousko 11: 0.

Německý trenér Tobias Abstreeter kvůli karanténě po pozitivních testech devíti hráčů na virus Covid-19, kvůli kterým by útočník Jacob Borzeki ztratil celý šampionát, opět, stejně jako v pátečním zápase s Finskem (3: 5), pouze dva brankáři, pět obránců a devět útočníků .

Po 114 sekundách otevřel skóre Kayden Juul a v osmé minutě Dawson Mercer dále oslabil náskok Kanady. V 13:12 napravil situaci v dominantním zápase John-Jason Peterka, ale v úvodní sezóně si kandidáti vedli 4: 1 a ve druhé polovině dominovali poměrem 7: 0. Němci skórovali podruhé za 1:16 minuty, 18 sekund před koncem vedl Florian Elias opět ze silné hry.

Rakušané se po 11 letech vrátili mezi elitu na Mistrovství světa juniorů a Spojené státy se poučily tvrdou lekcí. Soupeř je předjel v poměru 73:10. V úvodní kapitole to bylo 3:22, ale brankář Sebastian Wrangitz to inkasoval až v 16. minutě, když ho předstihl obránce Drew Helson. Ale ve druhé třetině Rakušané kombinovali šestkrát a ve třetí čtyřikrát.

Matthew Boldy zaznamenal hattrick a čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí Trevor Zegras.

Mistrovství světa v ledním hokeji do 20 let v Edmontonu:

Skupina A:

Kanada-Německo 16: 2 (4: 1, 7: 0, 5: 1)

Cíle a rekordy: 2. Joel (Quinn, Barron), 8. Mercer, 15. Tomasino, 20. Krebs (Cousins, McMichael), 23. Mercer (Tomasino, Drysdale), 26. Suzuki (Mercer), 27. Newhawk (Cozens) ), 31. Newhook (Cozens), 34; Tomasino (Barron, Mercer), 39. Cozens, 40. Krebs (Perfetti), 41. Cozens (McMichael, Perfetti), 45. Cozens (Newhook, Holloway), 46. Pelletier (Biram, Bifield), 47. Harley (Perfetti, Krebs), 49. McMichael – 14. Petrka (Elias, Alberg), 60. Ilias (Petrka, Gneib). Rozhodčí: Bluesky, Pierce-Brunel, Mahoney (všichni byli …). Diskvalifikace: 4: 4 plus Schneider (dříve) 5 minut. Až do konce hry. Použití: 2: 2. Ve zdvojnásobení: 2: 0. Žádní diváci.

READ  Velikonoční víkend pod 100 liber do Itálie, Belgie, České republiky a Norska

USA – Rakousko 11: 0 (1: 0, 6: 0, 4: 0)

Góly a skóre: 16. Hellison (Torkut, Zigras), 25. Zigras (Torkut, Kaliyev), 26. Varinacci (Johnson, Perard), 29. Bresson (Sanderson), 32. Zigras (Torkut), 35. Boldi (Beniers) . , Faber), 39. Boldi (Kalliev, York), 43. Berard (Varinacci), 44. Bresson (Kelvin, Moynihan), 46. Boldi (Zegras, Moynihan), 50. Collangelo (Faber, Berard). Rozhodčí: Langen, Minty-Foster, McGowan (všichni byli …). Vyloučení: 2: 2, plus Wimmer (AUT) 5 min. Až do konce hry. Použití: 2: 0. Žádní diváci.