Kanaďan Gushue porazil Čecha Klímu v extra konci ve světové kvalifikaci mužů v curlingu – Brandon Sun

SCHAFFHAUSEN, Švýcarsko – Kanaďan Brad Gushue porazil v sobotu na mistrovství světa mužů v curlingu Čecha Lukase Klímu 9:8 v extra endu.

Gushue ze St. John's, NL, s mrtvicí a tyčí k vítězství v otvíráku kol v IWC Areně.

Jeho tým, skládající se z Marka Nichollse, AJ Harndena a Jeffa Walkera, měl později během dne hrát s německým Markem Moskatewiczem.

Kanadský skip Brad Gushue hází blok na Českou republiku na mistrovství světa mužů v curlingu ve švýcarském Schaffhausenu v sobotu 30. března 2024. The Canadian Press/Michael Buholzer/Keystone via AP

V dalších prvních zápasech otevřel zápas Američan John Schuster vítězstvím 5:3 nad Švýcarem Jannikem Schwalerem a Švéd Niklas Edin porazil Nizozemce Woutera Gosgense 8:1.

Obhájce titulu Bruce Mowatt ze Skotska vyhrál nad jihokorejským Jongduk Parkem 10:3.

Šest nejlepších týmů v poli 13 týmů se na konci týdne kvalifikuje do play off. Kanada usiluje o svou první zlatou medaili od doby, kdy Gushue vyhrál v roce 2017 titul v Edmontonu.

Tato zpráva od The Canadian Press byla poprvé zveřejněna 30. března 2024.

READ  Ateliér 111: Kozinův dům Trhové Sviny Česká republika