Kanaďan Pavan a Humana Paredes se kvalifikovali do ženského volejbalového finále

Kanadská nejvýše postavená dvojice Sarah Pavanová a druhá nasadená Melissa Humana-Paredesová se v pátek v katarské Dauhá postaví proti Američankám Alexi Klinmanovi a April Rossové ve finále Katara Women’s Beach Volleyball Cup.

Pavan z Kitcheneru v Unt. A Humana Paredesová z Toronta v Ontariu ve čtvrtek v semifinále zvítězila nad brazilským duem Agatha Bidenarkzuk a Eduarda Santos Lisabon (Duda) 2: 0 (24–22; 26–24) a postoupila do finálového kola. .

Ve čtvrtfinále dříve během dne to trvalo tři sety v náročném zápase s Ruskou Nadeždou Makroguzovou a Světlanou Kholominou, ale nakonec byla vyřazena 2-1 (22-20, 24-26, 15-9 ) vyhrajte.

V obou skupinách jsme se opozdili, ale pokračovali jsme, bojovali jsme dál a vyplatilo se to. Jsem opravdu hrdý na to, jak jsme bojovali celý den, “řekl Pavan po volejbalovém zápase.

Poté, co Humana Paredes a Pavan čelí Kleinmanovi a Rossovi na mistrovství světa 2019, aby vyhráli a kvalifikovali se na Tokijské hry, doufají ve stejnou houževnatost, jakou projevili ve čtvrtek, aby jim pomohli v pátek vyhrát zlatou medaili proti Američanům.

„Tým Alex a April velmi dobře známe a vždy je to boj proti nim. Známe se velmi dobře, takže to bude určitě dobrý zápas. Jako vždy, pokud se soustředíme na naši stranu, by měla být dobrá hra a musíme vydržet, „řekl. Humana Paredes.

Obhajující mistr světa vyřadil ve středu 16. kole kolegy Kanaďany Brandy Wilkersonovou a Heather Bansleyovou ve třech setech (18–21, 21–18, 15–9). Wilkerson a Bansley skončili na devátém místě v pořadí, zatímco kanadští Ben Saxton a Grant Ogerman obsadili 25. místo v žebříčku.

Vysvětlení olympijské kvalifikace

Ve středu dostali hráči plážového volejbalu jasnější představu o vývoji kalendáře 2021.

Hráči budou moci získat olympijské kvalifikační body v šesti čtyřhvězdičkových soutěžích World Tour, včetně tří po sobě jdoucích akcí v mexickém Cancúnu od 16. dubna do 2. května.

READ  Reggae dívka Chyna Matthews oznamuje svůj odchod z profesionálního fotbalu

Olympic Ranking Points budou také k dispozici na akcích v ruském Soči (26. – 30. Května); Ostrava (2. – 6. Června) a na Katara Cupu, který právě probíhá v Dauhá.

Konečné pořadí olympijského žebříčku plážového volejbalu bude zveřejněno 14. června a kvalifikovat se bude pouze 15 nejlepších hodnocených týmů podle pohlaví s podílem dvou míst na zemi.