Kanadská Gabriella Dabrowski získává titul čtyřhry žen od National Bank of America s Brazilkou Stephanie

Kanadské Gabriela Dabrowski a Luisa Stefani z Brazílie porazily ve stejných kolech (6-3, 6-4) Dariju Juracu z Chorvatska a Andreu Klebakovou ze Slovinska, aby v neděli v Montrealu získaly titul čtyřhry žen.

Další se blíží …

Nejlepší nasazený Medveděv porazil Opelku ve dvouhře mužů

Pětadvacetiletý Medveděv se dostal do finále turnaje v roce 2019, kdy byla tato událost známá jako Rogers Cup, ale ve dvou setech prohrála se španělskou tenisovou legendou Rafaelem Nadalem. (Vogen Ridley/Getty Images/Soubor)

Rus Daniil Medvedev získal titul mužů na National Bank Open v Torontu vítězstvím 6: 4, 6: 3 nad kvalifikační Američankou Riley Opelkou.

Nejlepší nasazený šampionát Medveděv zachránil 4 ze 4 brejkbolů a v nedělním hodinovém 25minutovém zápase získal 73 procent z celkového počtu servisních bodů.

Hrál ve svém prvním finále ATP Masters 1000, šest stop-11 Opelka nezvládl zápas s jeho vzkvétajícím podáním, získal 63 procent bodů prvního podání s osmi esy a třemi dvojitými chybami.

Medveděv, na druhém místě na světě, odehrál většinu zápasu hluboko pod základní čárou, aby reagoval na masivní podání Opelky.

Rus v neděli v prvním setu čelil tříbodovému bodu zlomu, ale všechny tři zachránil a vrátil se z 0-40 na podání 2-2.

Opelka byla zlomena v dalším zápase, když Medveděv poslal obří bombu po čáře.

Třiadvacetiletý Američan, který se umístil na 32. místě na světě, vydržel i přes další potenciální přestávky ve skupině, ale nedokázal svého protivníka vypracovat a úvodní zápas zahodil 6: 4.

V první polovině druhého setu čelil dalšímu brejku poté, co Medveděv vypálil další forhend přímo na čáru, ale Opelka se držel ve střehu.

READ  Česká republika nesouhlasí s doporučením MOV o návratu ruských sportovců - EURACTIV.com

Dvojitá chyba dala Medveděvovi brejk při dalším podání Opelky a Rus postoupil 2: 1.

V polovině druhého setu čelil Medveděv brejku. Opelka vypadal na okamžik připraveně, aby měl konečně šanci, a tak poslal široký odskok a Medveděv udržel své podání na 4-2.

Vítězství bylo zpečetěno opětovným rozbitím Opelky, přičemž Amerika poslala zpět na vrchol sítě.

Nenasazená Camila Giorgi získává titul dvouhry žen

Italská světová jednotka 71 Camila Giorgi porazila světovou šestku Karolínu Plíškovou z České republiky 6-3 7-5, aby v neděli zvítězila ve finále ženské národní banky Open v Montrealu. (Minas Panagiotakis/Getty Images)

Nenasazená Italka Camila Giorgi zvítězila na National Bank Open v Montrealu, když v neděli ve finále porazila čtvrtou nasazenou Karolínu Plíškovou z České republiky 6: 3, 7: 5.

Giorgi, zařazená na číslo 71 na světě, získala titul ve svém vůbec prvním finále WTA 1000.

Devětadvacetiletá Italka využila svoji rychlost a atletický výkon k přelstění světové šestky, když získala 71 procent bodů za první podání a trefila sedm es.

SLEDUJTE l Camila Giorgi absolvuje fantastický běh k vítězství v otevřeném mistrovství národní banky:

Camila Giorgi absolvovala úžasný běh na vítězství v National Bank Open Championship

Porazila italskou Karolinu Plíškovou ve dvou setech, aby ukončila běh, ve kterém Giorgi porazila tři z 10 nejlepších hráčů. 2:51

Giorgi si zajistila vítězství brejkovým bodem, čtvrtým v zápase, a když stála na hřišti, do očí se jí nahrnuly slzy.

Plíšková a Georgi se dříve setkaly na olympijských hrách v Tokiu, kde Georgi zvítězila ve dvou setech v osmifinále.

Úžasný běh

Nedělní výhra zakončila ohromující běh Georgie na National Bank Open.

Italská devátá nasazená Elise Mertensová v prvním kole poslala semenu č. 7 Petru Kvitovou v 16. kole, ve čtvrtfinále porazila nasazenou jedničku Cory Gauffovou.

Masivní devítiminutová hra v polovině prvního setu v neděli způsobila, že se hybnost zápasu pohnula.

Svou rychlostí a atletickým stylem získala devětadvacetiletá Camila Giorgi 71 procent bodů prvního podání, když zasáhla sedm es. (Minas Panagiotakis/Getty Images)

Plíšková čelila bodu zlomu poté, co poslala střelu do sítě a odrazila ji, jen aby viděla, jak Giorgi bod získává znovu a znovu. Ital nakonec dostal přestávku, aby vylezl 4-3. Plíšková odpověděla vhozením rakety do kurtu.

READ  Djokovič se v Bělehradě shromáždil kolem dalšího občana

Poté, co Plíšková porušila své podání, zmeškala několik odrazů a dvakrát zavinila, aby vytvořila bod dvojitého zlomu a potenciální nastavenou hodnotu. První zachránila masivním podáním, poté poslala znovu mimo hru, čímž Giorgi vyhrála 6-3.

Jednalo se o první set, který Plíšková prohrála od druhého kola turnaje, když na cestě za ziskem tří setů prohrála 6: 4 s Chorvatkou Donnou Vekic.

Byla to Giorgi, která ve druhém setu ukázala svou frustraci, když po dlouhém výstřelu hodila raketu do sítě.

Plíšková, která byla donucena zlomit bod na další, ji získala a zvýšila se 3: 1, když Češka přišla o comeback.

Giorgi byl v následující hře po sobě jdoucích dvojchybách zlomen na pravém obránci.

Zmeškaný forhend Plíškové dal Georgi šanci na mečbol, ale Plíšková to zachránila, když Georgi poslal míč do sítě. Giorgi nepropásla svou druhou šanci a zlomila soupeřku, aby brala set 7-5.

Když přivítala dav vztyčenou pálkou, do očí se jí nahrnuly slzy.