Knight vstřelil dva góly, Spojené státy porazily Japonsko ve světovém hokejovém zápase 10: 2

Calgary, Alberta (AFP)-Hilary Knightová zaznamenala dva góly a jednu asistenci, aby překonala americký bodový rekord, který vytvořila Cammy Granatoová na mistrovství světa v hokeji žen, pomohla Američankám porazit Japonsko 10: 2 v sobotu ve čtvrtfinále.

Knight remizoval s Granatem na 78 bodů gólem v prvním a ve druhém zlomil značku rozhodující přihrávkou. Ve třetí půli přidal gól Knight. Osminásobná mistryně světa je celkově třetí za bývalými kanadskými hvězdami Hayley Weickenheiserovou (86) a Ginou Heiffordovou (83).

Za pětinásobné šampiony dvakrát skórovali také Alex Carpenter a Grace Zumwinkel. Megan Keeler, Brianna Decker, Caroline Harvey a Danny Cameranese přidali góly.

Spojené státy překonaly Japonsko 61–12, přičemž Alex Cavallini v prvních dvou zápasech osmkrát zachránil a Nicole Hensley ve třetím dvakrát.

Akane Shiga vstřelil dva góly za Japonsko.

Dříve skórovala Laura Zimmermannová v 5:29 minutě prodloužení, aby Švýcarsko vyhrálo 3: 2 nad Ruskem. V dnešním čtvrtfinále se Kanada utkala s Německem, Finsko se setkalo s Českou republikou. Kanada porazila Spojené státy ve čtvrtek večer 5: 1 a postoupila do první skupiny A.

Sinja Leeman nakrmila Zimmermanna jednorázovým gólem za Valerií Merkushevovou za první vítězství Švýcarska na turnaji.

Evelina Rasselli předběhla Švýcarsko gólem v polovině třetí třetiny a Phoebe Steinsová je v průběžném pořadí srovnala na 2:16.

Yelizaveta Rodnova a Ilona Markova skórovaly za Rusko v prvním poločase, aby pronásledovaly brankáře Andreu Brindleyovou. Saskia Maurer pohodlně zastavila všech 28 výstřelů, na které narazila.

A švýcarský tým byl vyřazen bez nejlepší střelkyně turnaje Aliny Mullerové. V prvním zápase předkola týmu si poranila kotník, který podlehla Rusku.

READ  Evropa souhlasí s podporou 22 milionů EUR pro český výstavní a konferenční průmysl